Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson 5018CI - tuner gorący, 8888 i "wariuje"..

12 Mar 2007 23:46 1610 3
  • Poziom 10  
    Witam

Cos dziwnego dzieje sie z moim Ferdkiem 5018CI
    Od jakiegoś czasu tuner lekko głupieje.... W stand-by zegar czasami znika, pojawiają sie te ruchome kreseczki, nagle wyskakuje 8888 włącza sie tuner by za chwile się wyłączyc. I tak w kołko..... Znowu jak go zostawie wyłaczony to czasmi sam się załącza i znowu kreseczki i 8888 ....

Tuner jest zajebiście gorący...Obudowa po prostu parzy. Jak go wyłączyłem z wtyczki by ostygł i znów załączyłem to od razu pojawia sie 8888 i za chwile kreseczki i dopiero sie włącza ale obrazu nie widac...dopiero jak go przełącze na inny kanał to się włacza... Czasmi dzieje sie tak że obraz pikseluje, rwie... sygnał spada na 20-30%... A jak go sie zimnego włączy do sieci to sygnał 0-20% i ciemnośc aż się nie "rozgrzeje"...

Wgrałem w niego oryginalny soft frgusona, przywróciłem ustawienia i nadal wariuje. Nie mogę wgrać listy kanałów bo w czasie wgrywania nagle tunerek sie wyłacza i włącza przerywając tym samym transmisje....

Czasmi nie da sie nawet ustawic zegarka w menu bo opcja jest niedostepna.

Pomózcie co robic???? Mam boot 16.1. Czy to wada do serwisu?
  • Poziom 26  
    Na początek proponuję sprawdzenie zasilacza, zwłaszcza napięcia 3,3V zasilającego procesor. Zobacz co się przegrzewa. Jak procesor to czasami pomaga zamontowanie wentylatorka z karty graficznej PC.
    Jeżeli tuner jest na gwarancji to oddaj do serwisu.

• Poziom 34  
    Wymiana wszystkich elektrolitów w zasilaczu rozwiąże problem.

--
    pzdr,damdam
  • Poziom 10  
    Było zwarcie na przetwornicy na skutek tego wywalone były wszystkie elektrolity. Wymiana na nowe załatwiło problem. Temat zamykam