Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem czujnika ciśnienia

ANIK79 13 Mar 2007 09:38 3174 3
  • #1 13 Mar 2007 09:38
    ANIK79
    Poziom 10  

Witam.

Mam problem z podłączeniem czujnika ciśnienia przy klimatyzacji samochodu nissan micra k12.
    Schemat połączeń od strony samochodu jest ładnie opisany.Wiem o co w nim chodzi.

Natomiast schemat od strony czujnika klimatyzacji (uniwersalnego) jest dla mnie nieczytelny.

Nie mam zielonego pojecia w jaki sposób to połączyć.
    Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.

Pozdrawiam.

• #2 13 Mar 2007 16:32
    stomat
    Specjalista elektryk

Moim zdaniem ten czujnik nie nadaje się do tego samochodu. Ja rozumiem co i jak od strony czujnika. Ma on dwie pary styków. Jedna para styków jest zwarta gdy w układzie jest ciśnienie robocze i "zezwala" na pracę spręzarki. Chodzi o to, że gdy w obiegu nie będzie odpowiedniego ciśnienia czynnika nie będzie działać sprężarka. Takie zabezpieczenie przed pracą sprężarki na sucho.
    Druga para styków zwiera się gdy podczas pracy nastąpi wzrost ciśnienia na skutek wzrostu temperatury układu. Wtedy uruchamia się wentylator na chłodnicy klimatyzacji. Najczęściej uruchamia się szybszy bieg wentylatora.
    Ze schematu instalacji samochodu wynika że potrzebny jest inny czujnik. Taki na zaciskach którego napięcie jest proporcjonalne do ciśnienia w układzie. Myślę że powinieneś rozejrzeć się za innym czujnikiem.

• #3 13 Mar 2007 17:24
    kazpal
    Poziom 15  

Według mnie potrzebujesz czujnika piezzorezystywnego, jak pisał poprzednik. Podobne rozwiązanie jest w citroenie C3 i nie tylko. W serwisie citroena taki czujnik kosztuje ok. 170zł. (nie mam pojęcia czy pasuje gwint!!!!!)

• #4 13 Mar 2007 20:47
    ANIK79
    Poziom 10  

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
    Również uważam iż czujnik nie jest odpowiedni do tego samochodu.Ale fachowiec robiący klimatyzację zapewnia iż kupił czujnik który jest montowany na pierwsze wyposażenie.
    Będe musiał zmienić fachowca:(

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME