Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki do obudów alton?

13 Mar 2007 12:49 1535 18
  • Poziom 24  
    Witam. Jakie glosniki byscie polecili do obudów alton? Wazne zeby bylo glosno i w miare nie drogo. Z gory dzieki.
  • Poziom 34  
    A tak za przeproszeniem to jakie to Altony bo w zaleznosci od obudowy mamy rozne srednice glosnikow , i rozne wymiary samej obudowy.
  • Poziom 18  
    Najlepiej zagrają takie jakie były "fabrycznie zamontowane" (czyt. TONSIL :)) ew. troszkę mocniejsze
  • Poziom 28  
    proponuję "super basowy głośnik z Alledrogo 3000W PMPO" za 25zł :D:D:D

A te twoje paczki to widzę telepatycznie :D:D:D.

Przenieśmy to do kosza :D:D:D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    A może regeneracja.. Jeśli to możliwe??
  • Poziom 24  
    Sa to altony 75. Panowie tu nie chodzi o jakosc czy strojenie basu bo te glosniki razem z kolumienkami maja miec zastosowanie na jakies imprezki typu - wiejska remiza :) Pozdr.
  • Poziom 30  
    Zaraz zaraz chyba nie było Altonow 75 tylko Altony 70 jeśli już. a jeśli jest 75 to może Altus?
  • Poziom 24  
    No tak wiem ze takie cos to jest male zeby rozkrecic taka impreze ale kumple uparli sie cos wsadzic w te obudowy i juz. Oprocz tych altonow ma cos tam jeszcze grac ale nie wiem co to. Ja myslalem nad czyms takim zeby wlozyc do nich cos z STXa np. GDWT, GDSa, i niskotonowy GDN 32-150SC. W tej obudowie nie ma b-r tylko jest zwykla dziura a wiec male podbicie na wyzszym basie by bylo. Fakt ze duden ale to w tym przypadku to nie szkodzi :)
  • Poziom 18  
    dj-MatyAS napisał:
    Zdecydowanie jestem przeciw kombinowaniem z zamianą głośników.Producent nie dla hecy męczył się i obliczał,mierzył w komorze bezechowej i poprawiał.Tak jest w przeważającej liczbie wypadków,że zmiana czegokolwiek w sumie wychodzi na gorsze.A chyba nie zależy Ci na tym,żeby wydać kasę i nie mieć n.p. basu w niższych rejestrach,albo nieczytelny środek bądź brak wysokich?Obliczałem wiele kolumn,troszeczkę się znam na tym zagadnieniu i przez lata takich działań / popartych wiedzą i coraz większym doświadczeniem / mogę stwierdzić że wymiana głośników niestety nie daje spodziewanych efektów. Najogólniej mówiąc każdy głośnik pracuje najlepiej tylko dla ściśle określonej obudowy i dla odpowiednio dobranych parametrów pozostałych głośników.Może moja wypowiedź wywoła lawinę postów od Tych,którzy zawsze wiedzą lepiej,w stylu...ja wymieniłem taki to a taki na taki owaki i jest git...niestety świadczyć to może jedynie albo o całkowitym braku słuchu,albo małych wymaganiach,albo po prostu braku dystansu do swojej konstrukcji.Mimo tego iż jak mówiłem wcześniej nie jestem zupełnym laikiem sam przeszedłem kiedyś wielkie rozczarowanie,a wymieniłem jedynie wyłopotane niskotonowe na z pozoru takie same /jeśli o parametry chodzi / ale z innymi troszkę membranami...Fee.
    Jeśli chcesz mieć głośniej niestety powinieneś wymienić sprzęt...wiem że to smutne,ale niestety...
    Pozdrawiam.

Wystarczy cztać wszystkie posty :/
    Jakie głośniki tam siedziały wcześniej? Co się z nimi stało?
  • Poziom 24  
    wczesniej byly tam glosniki oryginalne i sie spalily niestety.
  • Poziom 18  
    mógłbyś załączyć zdjęcie?? wątpie żeby w altonach 70 siedziały głośniki 30cm
  • Poziom 24  
    To sa jednak altony 110. Kumpel mnie powiadomil. Mowi ze tam sa 30cm niskotonowe.
  • Poziom 43  
    Musisz kupic jakieś Tonsile z serii GDN30/80 skuteczność musi byc taka jak oryginalna lub nieco wyższa. Glosniki estradowe, owszem mogły by być - ale po prostu mozesz mieć problem z basem. Będą wyżej schodzić. Trzeba by podkręcać Equalizerem.

Wychodzi na to, że najlepiej sprawiły by się oryginalne glośniki, bez modyfikacji w zwrotnicy i wymianie wszystkich głosników. Lub korygowania skuteczności.
  • Poziom 18  
    Tremolo napisał:
    Wychodzi na to, że najlepiej sprawiły by się oryginalne glośniki, bez modyfikacji w zwrotnicy i wymianie wszystkich głosników. Lub korygowania skuteczności.

Właśnie każdy o tym mówi tylko że autor woli włożyć tam jakieś STX :/ Moim zdaniem Tonsil RULEZ :D Proponowałbym pogooglować i zobaczyć jakie głośniki tam siedziały na początku (no chyba że masz "oryginały") i dokupić takie same.
    Cytat:
    Producent nie dla hecy męczył się i obliczał,mierzył w komorze bezechowej i poprawiał.
  • Poziom 24  
    Wole wlozyc stx bo nie stac mnie na tonsile a efektywnosci miedzy stx a tonislem wiecej niz 2db pewnie nie uzyskam a glownie chodzi o bas. Tez sie martwie tym ze moze byc problem z basem przy reszczie estradowej ale w tej obudowie i bez tunelu br jako takie podbicie basu bedzie. Fakt ze nie nisko ani nie miekko ale cos tam bedzie "pukalo". Jeszce popatrze na te tonsile.
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie....mam pytanie do specow...posiadam kolumny Alton 80 pieknie je okleilem, glosniki zregnerowane, brzmia bardzo ladnie...mam tylko zastrzerzenie do wysokotonowcow...czasem slysze przy wysokim sopranie jakby nie wyrabialy...to taki nie przyjemny dzwiek...zastanawiam sie jakby wstawic do nich jakies dobre kopulki....myslicie ze to dobry pomysl??prosze o rade... z gory dzieki...