Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Notebook Clevo D43ES - VCORE?

Aphex 13 Mar 2007 15:28 1346 0
    Aphex
    Level 11  
    Odważyłem napisać w tym dziale ponieważ na płycie głównej zastosowano niespotykany układ regulowania napięć Linear LTC3732CG
    Problem jest następujący: Notebook próbuje startować, zapalają sie diody na sekundę, zostaje dioda dysku twardego, dysk, nie kręci wiatraki też nie. Potrafi wystartować tak na 2s-rzadziej 8s. Wiatraki nie kręcą po "udanym starcie" również. Myślę sobie uszkodzony tor 5V - niechybnie jakieś zwarcie. Doszukałem się zwartych blaszek w uszkodzonym wejściu słuchawkowym, koniec końców usunąłem wszystko i tak nic z niego by nie było. Zacząłem sie zastanawiać czy takie zwarcie może mieć aż taki skutek (przypalony wzmacniacz audio?).
    Postanowiłem odpalić z dostępem do całej płyty głównej, pomacać. Jak nie startuje to tylko delikatnie grzeje sie SIS północny... reszta cool.
    Opróżniłem z FDD, HDD,CD,Touchpada,klawy, odpala częściej, nie zatrzymuje diody na dysku. Start, w końcu "no system", macam grzeje sie układ koło CPU (blisko wejście DC). Myśle - sterowanie napięciem. Zemściła się na klientce odmowa gdy oferowałem wyjęcie "kota" z radiatora CPU i przelutowanie invertera na który narzekała jak robiłem stacjonarnego.
    Gdy schłodzę palcem układ LTC3732CG (Układ oznaczony PU7 na płycie) <<3-Phase, 5-Bit VID, 600kHz, Synchronous Buck Switching Regulator Controller>> przy CPU i pobliskie 3 PL4-PL6 ??-(3x M125 1R0) działa dłużej.Zdobyłem instrukcję serwisową pasującą do płyty, ze schematami ideowymi.. Sekcja VCORE.. Gdzie zdobyć tego LTC albo zamiennik? Kiepsko będzie..? Mogło paść coś więcej?

PS. Jak schłodzę powyższe części na dłużej to wiatrak odpala...
    Taka sama sytuacja na baterii i zasilaczu.
    Attachments: