Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grzanie się klawiatury laptopa i INne odnośnie baterii

viruz997 13 Mar 2007 21:58 4006 4
 • #1
  viruz997
  Level 16  
  Witam
  Zauważyłem że gdy pracuję dłużej przy laptopie grzeje klawiatura Czy to noramlne?

  Nasępne pytanie dotyczy baterii Podłanczam pod zasilacz naładuje do 100% i w notatniku trzyma dłużej ale jak włącze winampa to już tylko 5 minut Choć nadal pisze w windowsie że 100% (leko spada < 90% do 80 ) i się wyłącza choć mam utawionę aby wyłączał sie dopiero gdy będzie 15% Na wskaźniku na bateri jest naładowana jak wyciągne hją z komputera. Czy bateria do wymiany??
 • #2
  adas201
  Level 12  
  Witaj.
  To normalne że jęsli komputer jest mało obciążony pracą to bateria trzyma dłużej, a jak da się mu trochę do roboty to zjada więcej prądu. Jeśli pracuje na kompie w miejscach gdzie nie ma dojścia do zasilania sieciowego to radzę wymienić baterię, ale jęśli masz możliwość podpięcia sie pod 230V to nie inwestował bym w baterię - po prostu szkoda kasy. Na allegro różne firmy ogłaszają swoje usługi w dziedzinie regeneracji baterii laptopowych więc jak zależy Ci bardzo to skożystał bym z ich usług - wiadomo zawsze taniej.
 • #3
  ada
  Level 18  
  odnośnie grzania się klawiatury to normalny objaw
  laptopa powinien stać tak żeby miał dobre chłodzenie
  czyli żadne poduchy czy kolana
 • #4
  Smilox
  Level 18  
  Najlepiej gdy pracujesz przy zasilaniu zewnętrznym po naładowaniu baterii wyciągnąć ją. To trochę jak z komórką. Jeśli ciągle byłaby w ładowarce, to po jej odłączenie spada pojemność baterii. Możesz spróbować też kilkakrotnie naładować baterie i rozładować ją zupełnie (aż nie będzie chciał wstać), potem znowu naładować... i tak kilka razy. Dość często pomaga. A jeśli chodzi o grzanie, to faktycznie to normaly objaw. Gdzieś to ciepło z wnętrza musi sie wydostawać :)
 • #5
  viruz997
  Level 16  
  Oki dzięki za Odpowiedź Pozdrawiam :)