Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm do auta/ a czujnik mikrofalowy

14 Mar 2007 11:51 2156 1
  • Poziom 14  
    Witam , właśnie po ostatniej kradziezy w moim autku lusterek kupiłem sobie alarm . Alarm oprócz normalnego działania , ma dodatkowo powiadamianie(jeden pilot z LCD , drugi diody). Pomyślałem że to i tak nie zabezpieczy moich lusterek , więc zastanawiam sie na dokupieniem czujnika mikrofalowego 1-dno strefowego (koszt ok. 40 zł), i ustawic go tak , aby zadziałał po dodtknięciu mojego autka. Jako że ten alarm nie ma wejścia tzw. prealarm, to sugerowano mi aby podłączyc go pod wejście na czujnik wstrząsowy w alarmie , gdyż w tedy alarm nie zadziała od razu , tylko 3 sygnały ostrzegawcze a potem gdy w ciągu 15 sekund ktoś nie puści mojego autka albo ponownie je złapie to włącza sie alarm.

Czy ktoś już miał doświadczenie z takim czujnikiem mikrofalowym? , i jak się sprawuje w praktyce ?. Czy strefę można ustawić na dotyk?.I co sądzicie o podłączeniu go do tego wejścia w centralce zamiast wstrząsówki ?

dzieki za rady

pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Witaj,ja mam założony czujnik mikrofalowy,ogólnie jest dobry,tylko ma pewne wady,charakterystyka kuli powoduje że trzeba zmniejszyć czułość czujki jeżeli nie chcesz mieć fałszywych alarmów(np kot wejdzie pod samochód i włączy się alarm)
    Można ustawić taką czułość że zadziała nawet wtedy gdy ktoś zbliży rękę do szyby,ale trzeba wtedy liczyć się z fałszywymi alarmami,poz tym po pewnym czasie trzeba wyregulować czułość
    Ważne jest żeby czujnik był zamontowany w środku chronionych stref
    Pozdrawiam