Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągle resetujący się bios. :/

14 Mar 2007 13:03 1231 9
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z ciągle resetującym się biosem. Mój komputer składa się z:
    Płyta głowna: ASRock K7VT4A Pro
    Procesor: AMD Sempron 2500+
    Pamięć: DDR 256 MB × 2
    K. Graficzna: GeForce FX 5500 256 MB
    Komputer ten złożyłem w sierpniu 2005 roku. Do tej pory nie miałem w ogóle żadnych problemów z nim. Jakiś miesiąc temu po włączaniu komputera zaczał resetować się bios i tak jest do dzisiaj. Wymieniłem już baterię i nic to nie dało. Co może być tego przyczyną i jak zwalczyć ten uciążliwy problem?? Proszę o pomoc:|
  • Poziom 15  
    Mój znajomy miał ten sam problem z taką płytą, pomogła wymiana kości biosu na inną.
  • Poziom 10  
    A pomogłoby coś jakbym wgrał biosa od nowa??
  • Poziom 15  
    Możesz spróbować, ale ja bym w tej metodzie nie pokładał zbyt wielkich nadziei. W komputerze kolegi 4 razy zmienialiśmy bios (różne wersje) i nic nie pomogło :(
    Spróbuj, może Tobie pomoże
  • Poziom 10  
    A jeśli chodzi o tą kość biosa to skąd można wziąć ją?
  • Poziom 15  
    Można zrobić tak, jak mój kolega (kupić uszkodzoną płytę np. na allegro - warunek: musi być sprawna kostka biosu/płyta musi mieć kostkę) lub zastosować zamiennik i zaprogramować w oddzielnym programatorze (samemu lub za jakieś 8-10 złotych)
  • Poziom 10  
    To troszke zabawy... A gdzie moge znaleźć bios do tej płyty?
  • Poziom 10  
    Oki. A jak ten bios ściągnę to w jaki sposób mam go wgrać na płytę głowną?? Może jakaś mała pomoc, bo nigdy dotąd nie miałem z tym styczności...

Dodano po 53 [minuty]:

Wgrałem nowego biosa:) Jak cos sie bedzie dalej chrzanić to znów zasięgnę po radę:)
    Dzieki na razie za pomoc:D