Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz kupić? Kwota około 120 zł.

14 Mar 2007 22:04 1595 10
  • Poziom 15  
    Witam
    mam do przeznaczenia ok 120zl da jakis wzmacniacz :) wzmacniacz ten (2x wh806 i TW-318) na oku mam ten wzmacniacz http://allegro.pl/item173203314_wzmacniacz_bush_acoustic_amp2025.html ale nie wiem jaka on ma moc ;/ chcialbym zeby to gralo głosno i jak najczysciej. co byscie polecili jako fachowcy :)
    dzieki za odp.
    pozdrawiam
  • Poziom 31  
    nie wygląda na zbyt mocbny ten wzmacniacz.. po drugie foirma nieznana. poszukaj czegos Diory lub UNITRY, bedzie grało o wiele lepiej.
  • Poziom 15  
    ale z tego co widze to unitra ma jakies 30-35W na kanal i czy zatrzesie moim pokojem??
  • Poziom 31  
    jakie masz kolumny?? jakiej efektywnosci?? jesli masz słąba efektywnosc to musisz miec mocniejszy wzmacniacz, jesli powyzzej 90dB to słabszy wzmacniacz zrobi wiecej przy mniejszej mocy!!
  • Poziom 15  
    ja nie wiem jak to dokladnie sie liczy ale mam 2 niskotonowe o 87db (wh 806) a wysoko tonowy ma jakies 94db i nie wiem jak dokladnie obliczyc skutecznosc kolumny :P
    pozdrawiam
  • Poziom 31  
    wiec w twoim wypadku wmacniac 50W Rms powinien byd dobry.
  • Poziom 15  
    yyyy to bedzie cos ciezko znalesc za mala kase :P ale czy jak moc znamionowa glosnika ma znaczenie czyli w moim przypadku maja po 50W rms?? I jak np. unitra ma 35W w sin to na fula ona bedzie sie przesterowywala?? (bo ja mam wzmacniacz na TDA2005 i on prz 60% mocy sie przesterowuje)
  • Poziom 13  
    ten bush ma niby 50w tylko że zniekształcenia są przy 50w rzędu 10 %
    http://www.comparestoreprices.co.uk/home-cinema-amplifiers-&-receivers/bush-amp2025.asp

ja swoje kolumienki (gdn25/80 stx gdm 12/60 gdwk 9/120) napędzam starym amp sony strvx1l który jak ma w przybliżeniu ok 30 W
    powiem szczerze że pod unitrą identyczną jak ta http://www.allegro.pl/item174043560_unitra_fonica_pw_9010_bcm_sprawdz_.html
    i radziła sobie z nimi całkiem przyzwoicie :)
    zależy czy jesteś maniakiem pokrętła volume. Do w miarę spokojnego grania taka unitra wystarczy
  • Poziom 15  
    hehe nom chcialbym czasem dac odrobinke na fulla zeby bylo slychac ze sobie buffa :P:P no mowie nie za czesto ale od czasu do czasu chcialbym dac i mocy :P
    a te 10% znieksztalcen bylo by bardzo slychac??
    a i chcialbym wreszcie zeby ten wzmacniacz ruszyl tymi mebranami bo moj to tak ledwo ledwo :P
    pozdrawiam
    P.S
    chyba kupie ta unitre :P

ech przelicytowali mnie ;/
  • Poziom 13  
    matys 10% zniekształceń słychać będzie i to dobitnie. Co do ruszania membranami to jak masz słaby wzmacniacz to ma słabą kontrolę nad głośnikiem i membrany latają jak oszalałe ale to najlesza droga d spalenia. Jeśli mam być szczery to powinna ci wystarczyć ta unitra. Ale jak będziesz podkręcał na full to możesz coś spalić. ps. nie bez powodu tylu ludzi się interesuje tego typu sprzętem na allegro :)
  • Poziom 9  
    Poszukaj czegos na allegro napewno cos znajdziesz.....
    Ja dzisiaj wylicytowałem yamahe ax500 za 130zł.....
    Uwarzam ze to był bardzo dobry zakup........
    A jak Wy uwazacie?