Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra II, odcinka komputera.

Elmo_pf 15 Mar 2007 00:32 1565 10
  • #1 15 Mar 2007 00:32
    Elmo_pf
    Poziom 15  

Czy ktoś ma pomysł w którym miejscu w komputerze pokładowym Opla Astry II wpiąć odcinkę zapłonu (który przewód przeciąć i wstawić przekaźnik), tak aby wystarczająco skutecznie zniechęcić potencjalnego złodzieja do zamiaru kradzieży, a przy tym nie spowodować wyświetlania błędów na komputerze. Odcinka ta ma pracować niezależnie od zamontowanego w samochodzie alarmu.

• #2 15 Mar 2007 00:38
    Usunięty
  • #3 15 Mar 2007 00:44
    Elmo_pf
    Poziom 15  

Jako laik w tym temacie mogę powołać się tylko na słowa człowieka który twierdzi że w swoim Audi (silnik 1.8T) alarm podłączył właśnie gdzieś do komputera i w ten sposób zabezpieczył samochód przed kradzieżą.
    Skoro jest tak jak mówicie to co radzicie, bo odcinanie samego zapłonu nie prowadzi donikąd ponieważ każdy domorosły złodziej wie że wystarczy podać zewnętrznie napięcie na moduł sterujący i po zabezpieczeniach. To samo dotyczy immobilisera w kluczyku. Potrzebuję czegoś innego, odcinka zasilania pompy paliwa tez odpada, bo auto jeździ na gazie.

Czy macie pomysł na coś bardziej wyszukanego ;D ?

• #4 15 Mar 2007 10:09
    Olek II
    Moderator

Witam, bardzo prosty i skuteczny sposób, to zwieranie platynek do masy ukrytym wyłącznikiem.

• #5 15 Mar 2007 12:03
    Elmo_pf
    Poziom 15  

Olek II
    Pomysł całkiem ciekawy i tak prosty że aż prawie niemożliwy do obejścia. Proszę tylko w ramach wyjaśnienia napisz mi co masz na myśli pisząc "platynki" bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem. Czy to są styki WN?

• #6 15 Mar 2007 12:28
    Usunięty
  • #7 15 Mar 2007 17:00
    manta
    Moderator Samochody

No to coś jeszcze prostszego komputer do domu na noc i po problemie. A tak naprawde to jaki silnik i układ zasilania?

• #9 15 Mar 2007 19:09
    Elmo_pf
    Poziom 15  

Silnik 1.6 8V benzyna, gaz, silnik X 16 SZR, 75KM (55kW). Układ zasilania na wtrysku (wstyd się przyznać nie pamiętam czy jednopunkt czy wielopunkt.)

• #11 16 Mar 2007 20:23
    procekkk
    Poziom 24  

odetnij 15ke (czarny od stacyjki)
    przez to odetniesz pompe paliwa, wtrysk, zaplon, sterownik

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson