Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Durabrand DCT 1481 - potrzebny wsad lub opcje serw. ?

15 Mar 2007 06:32 1094 5
  • Poziom 21  
    Witam wszystkich. Zwracam się do kolegów z prośbą o pomoc w poukładaniu opcji serwisowych. Dostałem telewizorek jak w temacie przywieziony z Anglii oczywiście bez naszej fonii. Po przeczytaniu kilku postów dowiedziłem się, że można zmienić fonię z poziomu ustawień serwisowych. Po długich próbach i przygotowaniu pilota udało mi się wejść w serwis.Niestety w pośpiechu zamiast zgrać sobie pamięć i dopiero dokonywać jakichkolwiek zmian zacząłem intuicyjnie zmieniać wartości i........nacisnołem o jaden klawisz za dużo. Wszedłem w jakąś opcję i na ekranie pojawiło mi sie "init". Początkowo ucieszyłem sie bo pojawiła się nasza fonia ale za to straciłem możliwość regulacji głosu z poziomu użytkownika (pasek stanu się przesuwa ale głos jest na jednym poziomie , znika dopiero jak zjedziemy na minimum). Co prawda z poziomu serwisu mogę dokonać regulacji poz. głośności ale to ustawienie dotyczy parametru startowego. Tak więc mam problem ponieważ chciałbym klientowi oddać telewizorek a nie mam pomysłu jak z tego wybrnąc. Ratuje mnie jedynie wgranie org. wsadu lub solidny opis opcji serwisowych. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć ani jednego ani drugiego. Tak wiec koledzy moja prośba do was, jeżeliktóryś z was potrafi mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info. Procek w tym odbiorniku to TDA9381, pam. 24C16. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
  • Poziom 21  
    Dodam jeszcze, bo widziłem, że wiele osób miało z tym problemy, iż w serwis najlepiej wejść pilotem na SAA3010 (np. unimor) zwierając pin. 11 z pin.12. Właściwie wystarczyłoby mi podanie wartości OP1, OP2, OP3,OP4.OP5 i OP6. To tam ustawia się system i podejrzewam tkwi mój problem. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Spec od TV
    Proszę odebrać PW.
  • Poziom 21  
    Niestety nic nie dostałem.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sprawdź to - OP1-1000011. OP 2-11001011. OP 3-11111111. OP4-01111111. OP 5-01111111. OP 6-11100001 Poprzednie sobie spisz . Jeszcze znalazłem Vol. 30 OP 5-00110000
  • Poziom 21  
    Wielkie dzięki telewizorek ruszył. Dla zinteresowanych załączam plik z polską fonią w bazie z wsadami. Temat zamykam.