Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

niechciane przełączanie karty sieciowej między APkami

15 Mar 2007 22:17 1081 7
 • Poziom 31  
  Witam.
  Mam następujący problem i proszę o pomoc w jego rozwiązaniu.
  Mam dostęp do dwóch moich sieci wi-fi a może raczej jednej sieci w której pracują dwa acces pointy. Mój problem polega na tym, że Win XP w jakiś sobie znany sposób przełącza sobie te sieci, raz wybiera jedną, raz drugą, czasem wcale się nie zaloguje do żadnej pomimo faktu, że sygnał jest silny-ręczny wybór sieci-klikam połącz i od razu mam internet. Jak mogę ograniczyć czy też określić warunki przełączania między sieciami?Przeszkadza mi to bo skutkiem jest to, że zrywa mi połączenie...a chcę mieć dwa APki z powodu lepszego pokrycia, oba włączone są do sieci skrętką...
  Dziękuję za zainteresowanie.
 • Poziom 21  
  proponuje ci zrobic autoryzacje po mac adresach w tych apekach. innym sposobem ale nie zawsze skutecznym jest utworzeniu profilu na karcie radiowej. Napisz jakie masz apeki i jakie karty.
  pozdrawiam
 • Poziom 31  
  Za ścianą mam Fritz Box Fon wlan 7050
  http://www.avm.de/en/Produkte/FRITZBox/FRITZ_Box_Fon_WLAN/index.html

  a w mieszkanku staruszka 3com-a 3CRWE747A

  http://support.3com.com/software/3crwe747a.htm

  We Fritzu mam tylko wep-a wlaczonego, w 3comie dodatkowo autoryzacja po mac.CO ciekawe w windowsie odznaczylem okienko uwierzytelnianie sieciowe(tryb udostepniania) i póki co chyba jest dobrze....do czego służy ta funkcja i czy jej zaznaczenie może mieć opisany poprzednio skutek?
  Wybaczcie jeśli pytanie jest z gatunku podstawowych...:D
 • Poziom 21  
  Jesli chcesz by łoczyło do 3coma to we fritzu skasuj swój mac adres. Wtedy fritz cie nie wpuści.Co za tym idzie karta nie powinna sie przełanczać. Mozesz też we fritzu włączyć opcje hide ssid. Wtedy twoja karta nie powinna w ogóle go zobaczyć.
  pozdrawiam
 • Poziom 31  
  zabezpieczenie po macu jest w 3comie.
  Ja chce korzystac z obu a nie wylaczac dostepu do jednego z nich...
 • Poziom 21  
  jesli tak to znadz w lapku zakładke profile( bedzie to w programie do obsługi karty radiowej lub w połączeniach sieciowych windows. Niestety ten windowsowy jest strasznie toporny. Wybierz w nim seć preferowaną i daj zapamietaj). ustaw tam profil apeka z którego chesz mieć net. W apekach czesto jest opcja roming . Wyłącz ją.
  pozdrawiam
 • Poziom 31  
  Spróbuję.
  O ile pamietam w windzie jest wybór kolejności logowania do sieci, ale czym on sie kieruje przy przełączaniu-nie wiem.
  Mam osobny program do karty sieciowej, przyjrzę sie mu dokładnie-dzięki za podpowiedzi...:D
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  ten program napewno ma taką opcje, jeszcze sie nie spotkałem z takim co by nie miał...jakby co to napisz co to za karta to ci powiem jak to zrobić