Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna w stacji dokującej DELL CPxJ

adel18 16 Mar 2007 03:04 1544 1
  • #1 16 Mar 2007 03:04
    adel18
    Poziom 9  

Witam wpadłem niedawno na pomysł :D jeszcze nie wiem czy genialny :wink: Otóż posiadam laptopa dell cpx z prockiem 650 mhz oczywiscie pentium 3, 256 pamieci ram i dysk twrady 20Gb. Laptop chodzi doskonale płynnie obsługuje windowsa xp pro z sp 2 8) jestem z niego zadowolony.... Jednak jak wiecie karty graficzne w starszych laptopach nigdy nie były ich mocną stroną :? bo prawde mowiac coz mozna zdziałac na 8 megowym ati rage. :roll: I tutaj moje pytanie "czy istnieje możliwość zamontowania lepszej karty pod PCI w stacji dokującej, ?? ale w taki sposob zeby laptop korzystajac z niej nie uzywał zintegrowanej karty poprostu zeby wyswietlał obraz na matrycy oraz obsługiwał aplikacje 3D korzystając z karty w stacji dokującej :twisted: Mam nadzieje ze nie zagmatwałem zbytnio sprawy :D Jeżeli ktos ma doswiadczenie w takich zabawach prosze pisac !!!! Pozdrawiam.

• #2 16 Mar 2007 11:26
    halif
    Poziom 26  

Ze względu na wydajność magistrali PCI nie jest możliwe zainstalowanie wydajnej karty graficznej podpiętej pod USB 2.0, czy PCMCIA. Jak chcesz to możesz sobie kupić zewnętrzną obudowę z funkcjonalnym portem PCI 2.0 i tam wpiąć kartę graficzną, ale wydajność będzie słaba. Pomijając fakt, żę karty na PCI same w sobie są słabe i stare. Teraz to nawet na AGP jest kłopot z kupieniem... tylko PCIe. Stacje dokujące mają co najwyżej wyście DVI, VGA do monitorów, ale sygnał i tak jest generowany przez wewnętrzne karty karty graficzne. Najnowsze stacje korzystają z interfejsu ExpressCard i mogą obsługiwać syugnały ze złącza HDMI. Są tam chyba tylko konwertery sygnałów, a nie układy graficzne. Zresztą i tak ich cena jest astronomiczna, a dostępność w Polsce... żadna.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME