Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik szybkościomierza fiat palio

Andrzej2612 16 Mar 2007 11:17 930 1
  • #1 16 Mar 2007 11:17
    Andrzej2612
    Poziom 11  

Witam wszystkich ,chciałbym się dowiedziec cos wiecej na temat czujnika predkosciomierza gdyz mam uszkodzony ,po naprawie mechanicznego uszkodzenia okazalo sie ze jest jeszcze uszkodzona plytka z elektronika i czujnikiem magnetycznym .Po rozebranu tego czujnika ktos juz przedemna go rozbierali byl nie szczelny po zalaniu woda plytka jest jez tak skorodowana [utleniona] ze jest brak sciezek i odpadaje elementy brak jest jednego tranzystora . Chcialbym to naprawic ale brak schematu i wartosci elementow jest przeszkoda moze ktos mogl by mi pomoc. Jeszcze jedno czy bez tego czujnika mozna jezdzic ? Fiat palio 1,6 16v z licznikiem mechanicznym .Za wszelka pomoc z gory dziekuje

0 1
  • #2 16 Mar 2007 18:19
    Pfemek
    Poziom 22  

Nie wiem czy jest sens naprawiać ten czujnik, ja bym szukał używanego. Osobiście nie widziałem akurat tego czujnika wewnątrz ale większość tego typu czujników zbudowana jest w oparciu o czujnik halla (czujnik pola magnetycznego). Czujnik taki można kupić bądź wydobyć ze starego wentylatorka komputerowego. Napięcie na wyjściu ma kształt prostokątny o amplitudzie napięcia zasilania i współczynniku wypełnienia 50%. Częstotliwość zwiększa się wraz ze wzrostem obrotów wałka czujnika. Ilość impulsów przypadających na jeden metr drogi dla sieny/palio 1.6 16V to 16 imp/m.

Pozdrawiam...

0