Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kabel do molexa? Chodzi o grubość, wykonanie.

Przemeksik 16 Mar 2007 14:52 855 3
  • #1 16 Mar 2007 14:52
    Przemeksik
    Poziom 18  

Otoz kupilem koncowke meska i zenska do molexa na 4 pin , i mam pytanie , jakie kable musze kupic w sklepie elektronicznym ? chodzi mi o grubosc , ewentualnie wykonanie

• #2 16 Mar 2007 22:36
    Romek_xx
    Poziom 24  

Zależy co chcesz zrobić. Jeśli chcesz z przewodami zostać w komputerze to może być pojedyncza linka o średnicy np. 1mm². Pojedyncza w sensie pojedyncze przewody o odpowiednich kolorach, jeśli zależy Ci na właściwym oznaczeniu. Natomiast jeśli chcesz "wyjechać" z przewodami poza komputer, np. w celu zasilenia zewnętrznego napędu, to radziłbym poszukać przewodu 4x1mm² (lub 3x1mm², bo masa i tak jest wspólna i środkowe piny w molexie są połączone w zasilaczu i napędzie) w podwójnej izolacji, wtedy nie będą Ci się przewody plątały i stwarzały zagrożenia, że coś się ukręci i zrobi zwarcie. Gdybyś chciał z przewodami daleko jechać (4-5m), to lepsze by były 1,5mm², żeby uniknąć spadków napięcia, choć to teoria trochę, i tak duże prądy nie będą płynęły, na zewnętrzny napęd HDD idzie 2A z mojego zasilacza. Jednak przy dłuższym przewodzie proponowałbym ten grubszy.

• #3 16 Mar 2007 22:38
    Przemeksik
    Poziom 18  

potrzebuje przejsciowki dlugosci ok 1 m poza obudowe komputera do zasilenia 2 wiatrakow na 12 v , kolor kabla chyba nie ma znaczenia jak beda prawidlowo podlaczone ?

• #4 16 Mar 2007 22:50
    ks_fenix
    Poziom 23  

A więc moim zdaniem spokojnie wystarczy kabel dwu żyłowy gdzie jeden przewód(żyła) będzie miała średnicę ok 1,5mm. I to wystarczy że połaczysz tak wyprowadzenia: żółty kabel do do plusa wiatraka na 12V i czarny obojętnie który do masy od wiatraczka. A na zewnątrz możesz rozdzielić kable rozdzielaczem do molexa i tak wtedy podłączysz dwa wiatraczki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME