Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W jaki sposób dobrze wytłumić bagażnik samochodu?

chudini71 19 Mar 2007 15:02 7546 45
  • #31 19 Mar 2007 15:02
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  

We fiacie CC masz 4 Lanzary Max12?? fajnie by bylo jakbys pokazal jak je masz zabudowane i czym je napedzasz:) ja mam dwa i e E38 za tylnymi kolami w miejscach gdzie ma byc zmieniarka i jest w drogiej akumulator drzy blacha niema zadnych luzow na łacznikach bo sa klejone i spawane łaczenia w bagazniku mam dwa Max12 i one wywoluja drzenie blachy a blacha nie wygluszona podczas drgan wydaje swoj swoisty dzwiek i przy bardzo niskich zejsciach słychac go dosc wyraznie wiec chyba tylko bedzie odpowiadnia do tej pracy MAta wygluszajaca na kleju. A miedzy belke a zderzak wpuszcze kapke pianki montarzowej :) mniejszy smrod w pozniejszym czasie :)

• #32 19 Mar 2007 15:19
    Mr-G
    Poziom 12  

4 Lanzary MAX12 ? ? ?
    szczerze mowiąc to niedowierzam jak to jest mozliwe
    j/w - czym to jest zasilane??
    a co do idelnego wygłuszenia to już wogóle
    sie zamieniam w niedowiarka :)

PS: no chyyba ze bys jakoś ladnie nam to wytłumaczył
    albo poprostu wrzucił pare fotek :)
    Pozdr.!

• #33 19 Mar 2007 15:43
    morcine
    Poziom 13  

Może jednak ta mata załatwi sprawe, widziałem kiedyś na tvn turbo jak profesionalną zabudowe robili wykładali taką matą wewnątrz drzwi tyle ze oni to podrzewali coś w rodzaju opalarki by przywarłoporządnie, u mnie blachy na szczeście mają krótkie odcinki prócz błotików przednich co są przykrecane i potraktowane silikonem zaraz postłuczce (wielkie bum było- i po silniku 1,2Turbo),
    A lanzary upchnołem w jednej skrzyni 85l warjactwo ale gra, dwa skierowane na tylna klape a dwa skierowane na tylna kanape, głosniki maja wspolną komore i dwa wielki wyloty na tylną klape, kazdy mi odradzał ze zepsuje tylko skrzynie montując jeszcze dwa głośniki ale los chciał inaczej. Napewno grało byto inaczej jak by głosnik miał osobną komore i odpowiednią pojemność no ale bagażniczek mam jak walizke a tylne fotele do użytku. A naped jeszcze bardziej szalony tylko jeden carpower 1502 podłączony po 2 głośniki na kanał w trybie 2om, a czemu nie, wykorzystać obciązenia wzmaka w 2omach - ciekaw jestem kiedy puści dymka

• #34 19 Mar 2007 15:51
    chudini71
    Poziom 9  

Koledzy wiecie ja mam Fiata Uno i tam cała deska rozdzielcza skrzypi. To te plastiki chałasują nio plus ta wyżej wymieniona półka z badażnika i sam bagażnik. Jednym słowem tragedia.
    Mam jeszcze jedno jak odlać ta półkę z żywicy??
    Całą od nowa ją odlać czy tylko podracować tą żywicą tą starą??

• #35 19 Mar 2007 16:45
    morcine
    Poziom 13  

Niestety niemam ani jednej fotki a szkoda,
    wygłuszenie to chyba najgorsze od samego montażu sprzetu razy 10, tydzien robiłem to po 12godzin z bratem i ojcem juz mi baba murudziła ze mam romans z autem (ach te baby), najpierw zaczołem od wytłumiania elementów najbardziej brzęczących no ale pech taki ze drgania sie przenosiły dalej w inne miejsca, w koncy sie wnerwiłem wziołem tydzień wolnego i w trójke rozebrałem auto do blachy i wszystko odnowa, podładki, paski, klocki, wszystko z gumy na łączeniach, nawet śrubki czy wkrety poszły na silikon (nastepny właściciel auta przeklnie mnie jak coś bedzie musiał wykrecić),najbardziej meczyłem się z tylnymi lampami żarówki poprostu wypadały z gniazd a policja miała ucieche na kontroli, no uhm ciężko to opisać np instalacja elektryczna w 98% jest w małej otulinie do rurek ciepłej wody, co tam jeszcze, lusterka dałem sobie narazie spokuj i tak nic w nich nie widać, z zewnątrz to tak, kołpaki na zimkach tam gdzie ich miejsce czyli na śmietnik, zderzaki miedzy mocowaniem zderzaka a belką trzy warstwy wykrojonej ładnie dentki, tylna klapa na płaszczyznach stykowych obłożona dodatkową uszczelką do futryn (oj cieżko sie zamyka),tylna wycieraczka z silniczkiem tak jak kołpaki oraz nadkola tylne, a przednie w miejscach mocowania uszczelki gumowe i na silikon, jejku dużo dużo do pisania doktorat bym chyba na pisał z WYGŁUSZANIA FIATA CC.
    Dam rade - spacerek po całej Castoramie, Practiker czy OBI półka po półce co sie przyda a co nie (McGuywer czy jakoś tam), chore ale efekt murowany.

Dodano po 26 [minuty]:

Najlepiej zrób półke od nowa z mdf-u ale najpierw musisz sprawdzic czy półka nie ma luzu na tych ala ośkach co się utrzymuje jak podnosi półka powinny być orginalne zaczepy gumowe (chyba ze sie myle), napewno brzeczy ci wycieraczka a zbagażnika wszystko nie potrzebne wywal, skrzynki, trójkąt, itp musisz niestety umiejscowić je pod fotelami, jezeli dalej bedzie brzeczeć no to trzeba sie bedzie bawić i cudowac, klejenie smarowanie podkładanie wykładanie do woli do wyboru, jak pokrywa deski rodzielczej ci dzwoni to trzeba ją czymś podłożyć albo wysmarować ala silikon tak żeby nie wypłyneło na zewnątrz bo jak sie rozmarze to oj brzydko bedzie wyglądało i brud bedzie sie czepiał mazy tej jak metal magnesu, no a jak w środku deski dzwonią elementy to bedą to puzle 3000, masa roboty bo nawet jak jeden bedzie ci drżał lub ewentualnie dwa to po wyeleminowaniu nie przyjemnego dzwieku i tak za tydzień bedzie ci brzeczał inny wieć raczej dać sobie spokuj albo wziąść sie do kompletnej rozbiurki

• #36 19 Mar 2007 20:23
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  

wiesz co niewiem jak ci to gra przy takiej mocy na jednym wzmacniaczu 4 głosniki?? hmmm no cos dziwnie i nie moge sobie tego wyobrazic doradzany jest jeden wzmacniacz cp1502 na jednego lanzara a u ciebie graja pod jednym wszystkie dziwne i niewiarygodne i niewiem jak moga one grac w obudowie 85l jak na jednogo z BR wychodzi 45l powiedz mi ci to naprawde ładnie łupie czy gra bo gra?? słychac ze cos gra czy tylko lataja membrany jak powalone?? hmmm no niewiem albo ja sie juz nieznam albo ty wymysliłes cos nowego to niema prawa fajnie grac

• #37 19 Mar 2007 20:30
    cerwin
    Poziom 13  

Grac moze gra,nadrabia ilosc membran. Pewno tym Lanzarkom duszno w jednej paczce i z tym jednym wzmakiem :D

• #38 19 Mar 2007 20:41
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  

no dokladnie to samo mysle one maja fajny potencjal ale w tych warunkach nie rozwina skrzydelek za nic w swiecie umnie dwa pod dosc mocna kanalowka na polowie mocy pokazuja pazurki a 4 to bylby odlot chyba nad czyms takim pomysle

• #39 20 Mar 2007 08:21
    morcine
    Poziom 13  

Ujmnę to tak, wg mnie gra dobrze a jestem wymagający co do głebogości basu (wogóle dzwieku)i nie bede porównywał do mojego domowego suba Jamo klasy HI-END ale ładnie dudni a jeszcze lepsze zejscia no ale tylko na 40Hz i podbiciu basu na wzmaku, inne ustawienie np 70 Hz czy bez podbicia to totalna beznadzieja bas, co do wzmaka mysle ze jest strasznie wysilony mimo sily głosu na połowe, po jednym utworze grania na maksa jest juz gorący a jaką narazie temp mamy na dworze, tylko kto wysiedzi ten jeden utwór w środku, na codzien jezdząc nie przekraczam połowy a wzmak lekko ciepły wiec mi to narazie wystarcza.

• #40 20 Mar 2007 11:58
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  

mhmmm no dziwne jakos mam chyba zbyt slaba wyobraznie by sobie to wyobrazic ale no niech bedzie :)

• #41 21 Mar 2007 08:37
    morcine
    Poziom 13  

zapomniałem dodać wzmak pracuje na 16V poprzez przetwornice którą zrobił mi elektronik

• #42 21 Mar 2007 13:02
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  

ale poco to wszystko ?? niemasz dobrze skonfigurowanego sprzetu w zlej obudowie jeden wzmacniacz na 4 głosniki zasilany 16V umnie 2 głosniki sprawiaja ze nieda sie wytrzymac ani 5min w samochodzie a ty mowisz o 4 zaloze sie ze jakbys zrobic cos porzadnego z tymi Lanzarami wpakował je w konkretna zabudowe i mial 2 potezne 2 kanalowki albo 4 kanalowki to twoje wygluszanie nic a nic by ci nie pomoglo za pomoca podkladek gumowych. Musial bys i tak czy tego chcesz czy nie wygluszac wszystko matami bo bys chyba nie wytrzymal w tak wibrujacym pudelku

• #43 21 Mar 2007 16:54
    morcine
    Poziom 13  

nie dziwie sie ze 5 minut nie można u ciebie wysiedzieć bo kiedyś wsadziłem swoja skrzynie (jeszcze były wtedy dwa głośniki) do kumpla E30( no tam to jest bagażnik) i dudniło lepiej niż u mnie i bardziej wszystko dzwoniło w aucie, u mnie nie ma takiego zejścia i nie ma takich teraz wibracji ponieważ w skrzyni głośniki są skierowane magnesami do siebie (luz ze 20mm) a to pochłania w wiekszości rezonans, pomysł z konstrukcji subów do kina domowego Onkyo i Jamo, jak znajde artykuł to go zeskanuje i zamieszcze, niestety poszło to kosztem niskich zejść nie sa tak silne, wieć dlatego mam na wzmaku 40Hz ustawione i filtry przy każdym głośniku na 50Hz 48db/okt i wtedy dopiero zaczeło zatykać w uszach no a jak bym musiał robić odpowiednią skrzynie 4x45l to by było 180 litrów!!!!! i napewno by lepiej grało na 4wzmaki a wibracje heh niechce wiedzieć odnowa robota, niestety 120x40x45 to mój bagażniczek:D

• #44 21 Mar 2007 17:00
    mukade
    Poziom 31  

Morcine, sugerujesz że zejście się pogorszyło na skutek ustawienia głośników magnesami do siebie? Ja tylko pytam... :)

• #45 21 Mar 2007 18:59
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  

niewiem jak to jest z falami rozchodzacymi sie w srodku ale pewnie jeden głosnik dusi drogi i tak nawzajem sie maltretuja

• #46 21 Mar 2007 19:33
    mukade
    Poziom 31  

W ten sposób to raczej nie jest. W tego typu konstrukcji nie ma prawie żadnej różnicy w graniu, niż gdybyś dał te głośniki na jednej ściance. Zejście się pogorszyło dlatego że każdy z tych głośników dostaje jakieś 120watt, co jest w ich przypadku kpiną ;) A to że ścianki 'nie wibrują' to już na pewno nie jest przyczyną kiepskiego zejścia ;D Morcine, spróbuj jak zagra jeden taki lanzar pod tym wzmacniaczem w osobnej skrzyni. Jestem prawie pewien że efekt mile Cię zaskoczy. Pozdrawiam.

Szukaj w 5mln produktów