Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABS nie dziala na jedne kolo (skoda octavia)

lolek_2 16 Mar 2007 16:23 2381 1
  • #1 16 Mar 2007 16:23
    lolek_2
    Poziom 10  

Nie dzial mi ABS w tylnym kole i podczas hamowanie blokuje mi sie kolo. Nie swieci kontrolka abs. Podpialem laptopa z vagiem i wyszlo ze nie ma zadnych bledow. W kanale pierwszym wyswietla mi predkosci z wszytkich kol i sa identyczne natomiast w drugim na postoju pokazuje na wszytkich kolach po 255km/h i jak rusze to zmienia sie na 1 lub 2 km/h ale tylko na przenich kolach . Co to jest za odczyt? Zrobilem test wysc pompy i postepowalem wg wskazówek vaga wciskalem pedl a druga osoba sprawdzla czy obracja sie kola lub czy sa zablokowane. Wyszlo mi, ze te kolo ktore sie blokuje, w obwodzie tym nie odbija chyba zaworek bo zawsze jest zablokowane mimo iz w vagu napisane jest ze nie powinno i pompa ABS pracuje. Na pozostalych wszytko jest ok. Czy swiadczy to od mechamicznym uszkodzeniu pompy? Czy jest ona jakos naprawialna zeby mozna bylo zobaczyc co z tym zaworkiem jest.

0 1
  • #2 17 Mar 2007 06:06
    gerg
    Poziom 12  

możesz np. z zasilacza 12 v podłączyć sie pod każdy zawór z osobna i go sztucznie wysterować
    sprawdzenie polega na tym że słuchasz czy dany zawór "klika"
    jeśli jest opór cewki mieżony omomierzem a zawór milczy wychodzi na to że jest zacięty.

0
  Szukaj w 5mln produktów