Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 2501 vt - brak tylko wizji

16 Mar 2007 16:25 1200 7
  • Poziom 2  
    Witam, mój leciwy Curtis zaniemógł. Wszystko działa normalnie oprócz tego że nie ma obrazu, po prostu jakby był wyłączony. Jeżeli ktoś miałby widzę na ten temat bardzo proszę o wskazanie usterki. Z góry dzieki

Interpunkcja [_P_]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 36  
    Witam .

Co wszystko działa normalnie ?

Głos jest , kineskop żarzy , ekran świeci , jakie napięcia wychodzą z przetwornicy ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    witam. Nie napisałeś czy jest wysokie napięcie czy nie , zakładam że nie.W leciwych Curtisach kłopoty zaczynają sie od zasilacza . Najczęściej do wymiany są elektrolity w gałęzi 116V zasilania linii , częste są też przerwy pod przekaźnikem w tejże gałęzi. Z urzedu że tak powiem należy wymienić elektrolity po stronie pierwotnej zasilacza , a jak się okaże że po wstaniu wysokiego napięcia kineskop dalej nie świeci a nie słychać terkotania ramki , to jeszcze ramka +kondensator powrotu 100uF będzie do wymiany.

Dodano po 20 [minuty]:

sprostowanko. Spojrzałem na schemat i w tym modelu nie ma przekaźnika. A zatem jeżeli wszystko gada,jest wysokie a nie ma obrazu , to prawdopodobnie uszkodzona jest ramka Tda 3654

Zdanie zaczynamy z wielkiej litery, interpunkcja, (?) [_P_]
  • Poziom 43  
    To spróbuj na trafopowielaczu dolnym potencjometrem delikatnie przekręcić w prawo.
  • Poziom 2  
    Dzięki za informację, jutro sprawdzę wysokie napięcie.
    Głos jest, wszystko prawidłowo reaguje tylko nie ma świecenia. Jak włączę zegarek to gdzieś na środku ekranu widzę niebieską krótką linie, przy włączeniu telegazety wyskakuje biały pasek do połowy ekranu.
  • Poziom 21  
    Sprawdz napięcie zasilania i elementy w końcówce odchylania pionowego
    (przy braku odchylania jest wygaszenie ekranu) elka w przetwornicy do wymiany.
  • Poziom 43  
    Uszkodzenia trzeba szukać w okolicy układu IC301(TDA365..).
    Na początek wymień kondensatory elektrolityczne C301,302,303,305.
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc. Niestety nie dałem rady naprawić go sam. Telewizor oddałem w ręce specjalisty.