Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seo Perfect a podłączenie do Toyoty RAV4

Rafels3 17 Mar 2007 00:15 2197 7
 • #1 17 Mar 2007 00:15
  Rafels3
  Poziom 10  

  Witam.
  Przyznam, że nie mam jeszcze doświadczeń z montażem alarmów do samochodów z układem fabrycznego pilota, więc zanim zacznę, proszę o poradę:

  Seo Perfect posiada dwa wejścia: "Włączenie" i "Wyłączenie", które zapewne podłącze do kabli sterujących (+) zamknięciem/otwarciem siłowników C/Z.
  Wiem, że to nie wystarczy, bo próba otworzenia auta za pomoca kluczyka rozbroi mi alarm. Domyślam się, że powinienem gdzieś podłączyć wejścia "Blokowanie".

  Proszę o informację:
  do którego punktu instalacji Toyoty RAV4 mam się wpiąć z tym kablem i dlaczego? (myślę, ze jest to sygnał (-) z centralki samochodu, który mówi "użyto pilota do otwarcia drzwi", ale nie jestem tego w 100% pewien).

  Pozdrawiam

  1 7
 • #2 17 Mar 2007 00:23
  bartek_p
  Poziom 31  

  A nie dali rozpiski??
  Gdzieś mam do ravki , ale to dopiero jutro moge wysłać

  0
 • Pomocny post
  #3 17 Mar 2007 08:35
  renqien
  Poziom 32  

  Nie ma rozpiski do Rav4.
  Przewody "blokowanie" wpinasz do przewodów masowych sterowania zamka. Powinny być pod lewym słupkiem w kablach wychodzących z drzwi kierowcy. Jeden otwierający, drugi zamykający.

  Zasada jest taka, że jak otwierasz lub zamykasz drzwi z przycisku, tego koło szyb elektrycznych, to alarm dostaje masę na przewody "blokowanie" i wie, że to zamknięcie należy zignorować. Jak zamykasz drzwi z pilota, to na tyh przewodach nie pojawi się masa i alarm się uzbroi.

  Całą Rawkę robisz programem uniwersalnym.

  Aha, napisz jeszcze jaki rok tej RAV 4.

  0
 • #4 17 Mar 2007 11:30
  Rafels3
  Poziom 10  

  Dziękuję za informacje. Mam tylko jeszcze jedną wątpliwość: czy zamykając samochód "z kluczyka" na przewodach "blokowanie" nie pojawi się też impuls ujemny, który zasugeruje "zignorowanie" załączenia alarmu...?
  Jeśli tak, to domyślam się, że alarm będzie zazbrajany wyłącznie pilotem, natomiast próba otworzenia auta kluczykiem (gdy zapomnę, że zamykałem pilotem) lub wytrychem (złodziej) spowoduje zadziałanie alarmu...

  (Toyota RAV4 '01 2.0 D)

  0
 • #5 17 Mar 2007 14:59
  renqien
  Poziom 32  

  No ale właśnie ma się pojawić impuls masowy, żeby alarm nie wyłączył się od wyłamania łamakiem.

  0
 • #6 04 Kwi 2007 23:40
  Rafels3
  Poziom 10  

  Proszę o poradę:
  Zainstalowałem już alarm w samochodzie, wszystkie funkcje wydają się programować poprawnie, alarm zazbraja się z pilota i nie uzbraja się po nacisnięciu przycisku w drzwiach (blokowanie).

  Zamknięty z pilota samochód (z uzbrojonym alarmem) mogę jednak otworzyć kluczykiem, bez wywołania alarmu (po prostu się rozbraja). Myślę, że nie podłączyłem się poprawnie z blokowaniem (obydwa przewody "BLOKOWANIE" zwarłem i podłączyłem do przewodu, który dostaje "masę" po naciśnięciu przycisku "zamykanie" w drzwiach kierowcy).
  Proszę o informację jak to poprawić. Zapewne muszę jednym z przewodów "Blokowanie" wpiąć się w przewód, na którym pojawia się masa przy otwieraniu drzwi kluczykiem. Dobrze rozumuję...?

  Jeszcze szybkie pytanie:
  -dlaczego są DWA przewody "Blokowanie"? Czy jeden służy do wpięcia blokowania ZAŁĄCZENIA alarmu "od środka" po naciśnięciu przycisku "zamykanie" w drzwiach kierowcy a drugi do blokowania WYŁĄCZENIA alarmu podczas otwierania drzwi kluczykiem/łamakiem...?

  To moja pierwsza "bezpilotówka", więc proszę o wyrozumiałość...

  0
 • #7 05 Kwi 2007 18:57
  bartek_p
  Poziom 31  

  W różnych autach jest inaczej.
  U ciebie akurat powinieneś podłączyć śie pod przewód na którym pojawia sie masa podczas otwierania auta. Wogóle z klucza nie powinien reagować , ani na zamknij , ani na otwórz

  0
 • #8 21 Kwi 2007 22:42
  Rafels3
  Poziom 10  

  Wszystko już działa jak należy. Dziękuję za pomoc, była nieoceniona :)
  Alarm uzbraja się teraz po zamknięciu pilotem lub kluczykiem. Deaktywuje się tylko pilotem. Poza tym nie reaguje na otwieranie/zamykanie przyciskiem sterowania w drzwiach kierowcy.
  Dołączyłem jeszcze układ domykania szyb, ale z tym sa pewne problemy, które opiszę w oddzielnym wątku...

  Pozdrawiam!

  1