Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Watson FA 5339 nie włącza się

17 Mar 2007 08:56 1169 6
  • Poziom 15  
    Witam,
    Problem wygląda nastęująco:
    TV jak w temacie chasis 11AK19 nie włącza się z trybu czuwania. Nie reaguje na pilota ani na klawiature lokalną. Dioda świeci.
    Czy zacząć od wymiany tranzystora Q802* P5NB60FP i układu sterującego przetwornicą IC802* MC44604P. Czy wymienić jeszcze coś. A może to coś innego?
    Proszę o opinię, może ktoś już miał podobny problem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam. Nie podajesz czy masz jakieś napięcia na przetwornicy,na tak postawione pytanie nikt ci nie odpowie.zacznij od wymiany elek w przetwornicy i padaj jakie masz napięcia.
  • Poziom 15  
    Sprawdź tranzystor linii i zobacz czy jest napięcie główne .Ew. zobacz co jest z napięciami przy podłączeniu żarówki. Sama pamięć też mogła się wysypać.
  • Poziom 43  
    Sprawdż Q605 i w jego miejsce (C-E) przylutuj żarówke 60W230V i na niej pomierz napięcie.
  • Poziom 15  
    Witam,
    Sprawdzałem tranzystor Q605* BU2506DF pomiędzy złączem baza-emiter ma ok 56 om, czy to normalne w tym tranzystorze czy oznacza przebicie. (Nie posiadam katalogu żeby to sprawdzić). Po podłączeniu żarówki słychać jakby próbkowanie przetwornicy, ale nie ma napięć po stronie wtórnej przetwornicy. Jest napięcie zasilające układ sterujący IC802* na nóżce 1 i 2 ok. 13,8 V

Dodano po 49 [minuty]:

Ok chłopaki. Zlokalizowałem problem - po wyjęciu pamięci telewizor włącza się, można zmieniać kanały i regulować głos. Wniosek padła pamięć.
    I tu kolejny problem. Jak zdobyć programator pamięci, (gdzie kupić) i ile ta impreza może mnie kosztować? No i skąd wziąć odpowiedni wsad?
  • Poziom 15  
    Witam,
    Telewizor naprawiony. Po wyjęciu starej pamięci i załadowaniu nowego wsadu wszystko śmiga. Dzięki wszystkim za sugestie. Temat uważam za zamknięty.

Pozdro for All