Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik indukcyjny dwu biegowy

17 Mar 2007 13:59 5415 12
 • Poziom 24  
  Witam. Mam silnik indukcyjny dwu biegowy 1bieg trójkąt (25KW) 2bieg podwójna gwiazda (37KW) Silnik napędza ślimaka i noże w "wilku" (przerośnięta maszynka do mielenia mięsa) zrobiłem sterowanie na trzech stycznikach 1 bieg Fazy na zaciski U1 W1 V1 2 bieg Fazy Na zaciski U2 W2 V2 a zaciski U1W1V1 zwarte. wszystko działa poprawnie tylko że przy załączeniu na pierwszy bieg i przy przełączeniu na 2 bieg jest duże a nawet wielkie uderzenie aż całą maszyną trzęsie. Czy można coś na to poradzić. Dodam że z silnika wychodzą jeszcze jakieś 4 przewody podejrzewam że to są jakieś czujniki położenia wirnika, których nie wykorzystałem.
 • Poziom 29  
  Witam,trzęsie ci maszyną ponieważ zrobiłeś odwrotne podłączenie silnika
  Ty zrobiłeś połączenie trójkąt- gwiazda,a powinno być gwiazda- trójkąt
  Aż dziwne że nie wybija ci zabezpieczeń,pozdrawiam
 • Poziom 24  
  Any 56 i Edek45 nie chodzi o układ rozruchowy tylko o przęłączanie biegów jak napisałem trójkat podwujna gwiazda ten silnik nie mam mozliwości rozruchy na gwieździe.
  Silnik indukcyjny dwu biegowy
 • Poziom 13  
  Witam!
  Połączyłeś zgodnie z tym schematem co zamieściłeś?Możesz zamieścić jeszcze schemat sterowania tymi stycznikami, czyli ciag dalszy tego schematu obwodów mocy? ten silnik powinien ruszyc z gwiazdy.
  Pozdrawiam
 • Poziom 29  
  Witam,który to silnik,ten z lewej czy ten w środku?
 • Poziom 24  
  Banach Ten silnik nie rusza z gwiazdy nie ma takiej możliwości moze być połączony w trójkąt lub podwójna gwiazde Edek 45 to ten z lewej.
  Dalsza częśc schematu jast nie istotna najważniejsze że najpierw załącza sie stycznik K41M (1 bieg) a przy włączeniu 2 biegu załaczaja sie styczniki K42M i K43M. przy czym K41m zostaje rozłaczony.
 • Poziom 12  
  Przykład sterowania:
  Silnik indukcyjny dwu biegowy

  A to z katalogu Indukty:
  Silnik indukcyjny dwu biegowy


  Cytat:
  Dalsza częśc schematu jast nie istotna

  Podejrzewam, że ona będzie tu najistotniejsza :)
 • Poziom 15  
  Witam!
  Przypuszczam, że uderzenie jest spowodowane obrotami przy przełączeniu z 1 biegu na 2 (nie opisałeś obrotów 1 i 2 biegu) , a jeśli chodzi o cztery przewody to sądzę , że są to wyprowadzenia zabezpieczeń termicznych uzwojeń (termobimetalowe lub termistory).
  Pozdrawiam.
 • Poziom 24  
  Jak już wcześniej opisałem sterowanie tymi stycznikami juz zrobiłem inaczej niż to pokazane na tym schemacie bo załączanie pierwszego i drugiego biegu odbywa sie tym samym przyciskiem może chodzi o to opuźnienie załączenia k43m sprubuje i dam znać.
 • Poziom 13  
  Sorry mkubol, zerknalem na ta czesc schematu co nie trzeba. tak to sie zgodze z tym sterowaniem. a to szarpanie maszyny jest z przy obciazonym silniku?
 • Poziom 15  
  Witam.

  Szarpanie maszyna przy przełączaniu biegów może być spowodowane załączaniem silnika na tzw. niewygaszone pole..

  Pozdrawiam
 • Poziom 24  
  Akurat trafił sie podobny wilk z takim samym silnikiem ale z orginalnym sterowaniem i jak sie okazało w tym sterowaniu też jest takie udeżnie
  tak że nic nie zmieniłem może by pomogły jakieś sofostarty ale jak na tą maszynę to za droga sprawa. Dzieki wszystkim za pomoc.