Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

avt736 mam problem

17 Mar 2007 16:16 1047 2
 • Poziom 12  
  Witam! Jestem słaby w elektronice, zakupiłem zasilacz do złożenia avt736,
  chciałbym go uzywać do uruchamiania radia samochodowego a z tego co wiem to potrzebuje minimum 1A, a zasilacz ma ograniczenie 0,25A, w schemacie pisze żeby nie lutować rezystora R5 tylko do punktu E i F dołączyć przełącznikiem rezystory o różnej wartości.
  Problem w tym ze nie wiem jaki rezystor zastosować zamiast R5 żeby mieć minimum natęrzenie 1A, oraz nie wiem o co chodzi z tym przełącznikiem czy nie można zastosować jednego rezystora w miejsce R5, tylko problem w tym że nie wiem jakiego z większą opornością czy z mniejszą, jaki dokładnie, potencjometr do regulacji napięcia mam obrotowy 22k om, z tego względu że chce mięć regulacje napięcia do 24V.
  W podstawowej wersji jest potencjometr 10k om regulacja do 13V

  PROSZĘ O POMOC
  http://sklep.avt.com.pl/photo/_pdf/AVT736.pdf
 • Poziom 12  
  mam już transformator ts18/12 2.6A ale mostek jest na 2A czy jak zastosuje mniejszy rezystor R5 to nie spale mostka albo czegoś innego.
  zamierzam w stawić 1oma, lub 100oma

  Jak zmontuje wstawie zdjęcia :)

  Proszę o pomoc!!!
 • Poziom 18  
  Nic nie spalisz, póki nie zrobisz zwarcia. Należało by zobaczyć jaki maksymalny prąd wytrzyma tranzystor, bo to on prawdopodobnie pierwszy padnie, albo mostek.

  A R5 radziłbym dobrać doświadczalnie - podłącz potencjometr, ustaw na podstawową wartość oporu ze schematu, zewrzyj wyjście za pomocą amperomierza i patrz jak jego wskazania będą się zmieniać pod wpływem zmian oporu.

  Nie ponoszę odpowiedzialności za moje rady. :)

  Radziłbym wymienić mostek na mocniejszy, około 4A - koszt niewielki a zawsze bezpieczniej.