Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylemat jaki głośnik do suba wybrać pomóżcie

Pogromca 17 Mar 2007 16:19 1625 9
  • #1 17 Mar 2007 16:19
    Pogromca
    Poziom 15  

• Witam jestem posiadaczem wzmacniacza do subwoofera domowego własne day . Wzmacniacz to Altron200W Al.-35 ma dodatkowo filtr aktywny też z Altona Al.-18 . Wzmacniacz gra idealnie lecz budowałem go z myślą o subwooferze obecnie jestem posiadaczem subwoofera pasywnego Tonsil- ZGN 200-8-594 posiadam go od niedawna kupiłem go właśnie do wzmacniacza jaki zbudowałem lecz zadowolony nie jestem przy średniej głośności nawet ładnie ale im więcej pod głoszę tym bardziej słyszę niedoskonałości słychać jak przez wyloty bas reflex przelatuje powietrze jest to denerwujące i zastanawiam się czy powiększyć mu wyloty bas reflex czy może sprzedać go i zbudować coś day dodatkowo mam nowy głośnik Boschman 600W 4ohm kupiłem go kiedyś do suba nawet zbudowałem do niego skrzynie dość ładnie grał lepiej od Tonsila lecz przy głośnym słuchaniu głośnikiem pluje trochę moim zdaniem obudowa niezgodna z przetwornikiem wszystko na oko bez obliczania wylot to samo . teraz do rzeczy zastanawiam się co zrobić sprzedać boschmana i tonsila i zbudować coś własnego zastanawiałem się nad głośnikami przetwornik 25/30cm średnicy zaciekawił mnie Tesla ARN-312 oraz z wypowiedzi na innym temacie Perles, tonsil cechuje się myślę szybkim basem ale do końcówki którą posiadam jest za słaby moim zdaniem . po prostu nie wiem co wybrać w która stronę iść moje oczekiwania dość wydajna moc dobry niski ton nie chodzi o walenie jak to altusy kolumienki robią ale niski ton który da się wyczuć i słuchowo jak i od czuciowo w kinie domowym subwoofer będzie pracował w pomieszczeniu 16 metrów kwadratowych ale też słucham muzyki bardzo często . Bas musi być wystarczająco szybki jeśli chodzi o zmiane na inny głośnik i budowa od podstaw żadnej firmy nie wykluczam decyduje się na waszą fachowa pomoc

0 9
  • #2 18 Mar 2007 00:38
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Moglbys wkleic fotke tego suba i br ktore tak swiszcza? moze da sie cos zaradzic.

0
  • #3 18 Mar 2007 10:48
    Pogromca
    Poziom 15  

Tak oczywiście wieczorkiem koło 18 wkleję zdjęcia subwoofera oraz głośnika boschmann

0
  • #4 18 Mar 2007 18:04
    Pogromca
    Poziom 15  

to jest zdjcie gŁośnika boschman nie mam na razie czym przesłać zdjęcia bo brak kabla w telefonie ma on w sobie 2 głośniki niskotonowe oraz 2 wejscia osobno dla każdego głośnika i w tym też sęk zmiana fazy nic niepoprawna lipa wielka:-/ ma wyloty nie opływowe tylko jak normalne rurki lewa krótka a prawa bardzo długa ze 20 cm myśle że lepiej jakiś głosnik poradzic 25cm średnicy i na kupno

0
  • #5 18 Mar 2007 22:47
    oleczek1988
    Poziom 21  

zdejmij prowizje!

0
  • #6 18 Mar 2007 23:29
    Pogromca
    Poziom 15  

Wystawiam zdjęcia subwoofera takiego co posiadam zdjęcia nie mojego autorstwa mój subwoofer jest w stanie idealnym a teraz troszkę o nim 2*200W 2*120W 2*8ohms 32-150hz tak pisz bas reflex lewy ma szerokość 7cm a długość 7cm teraz prawy szerokość 7 długość 21cm subwoofer gra ładnie gdy jest cicho jak dodaje mocy słychać powietrze zniekształcenia dźwięku przy wybuchach pierdzi jakby chciał a nie mógł grac zastanawiam się co zrobić sprzedać wzmacniacz i subwoofer i kupić cos aktywnego pionera lub kody czy kupić jakiś w miarę głośnik obliczyć obudowę i day czy tez przerabiać Tonsila czekam na pomoc

0
  • #7 22 Mar 2007 00:25
    michal_h2o
    Poziom 9  

Siemka
    Jeśli znasz wszystkie parametry głośnkia to z łatwością możesz sobie obliczyć jaką pojemność skrzyni potrzebujesz.
    Program nazywa sie winISD czy jakoś tak:P
    Przy pomocy tego programu obliczyłem własny subwoofer, a mianowicie skrzynie zamkniętą z JBL GT4 12" Skrzynia wysterowana na 45Hz.
    W programie tym można budowac wszelkiego rodzaju sktzynie zamknięte, bas reflex, band pas, i w zalezności od parametrów głośnika i objętości skrzyni otrzymujesz daną charakterystykę którą możesz zmieniać objętościa skrzyni bądż długościa rezonatora tzw basreflexu.
    Pozdrawiam

0
  • #8 22 Mar 2007 07:32
    Pogromca
    Poziom 15  

Wiesz wszystko pięknie ładnie lecz jest mały haczyk ja nie mam głośnika JBL tylko boschmann z którego nie jestem zadowolony w muzyce muli się zbyt długi bas do reszty :-/ a po za tym jak mam obliczyć obudowę dla niego z tych parametrów co mam 600W 4ohms nawet przenoszenia nie mam z suba to raczej gra niewarta świeczki chyba sprzedam głośnik i subwoofer i kupie cuś takiego http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=352&vItemDB=itemdb lub http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=358&vItemDB=itemdb zastanawiam się nad nimi lub może cos tonsila zaproponujcie cos dobrego chodzi mi o mocny głośnik ale zarazem szybki w basie aby nie działał jak samochodowe boschmany czyli muł nie lubię jak bas się muli i wyróżnia się od reszty

0
  • #9 22 Mar 2007 11:24
    michal_h2o
    Poziom 9  

Jeśli zalezy ci na dynamice to proponuje sklecić skrzynie zamkniętą. Pamietaj żeby dobrze ja wzmocnic i uszczelnić!!!

Dodano po 18 [minuty]:

Skrzyni którą widac na zdjęciu to skrzynia pasmowo przepustowa tzw. bandpas i to normalne ze bas ci sie "muli" dla tego typu skrzyń to normalne. Głośnik w obu komorach wytwarza ciśnienie lub podciśnienie i zanim ciśnienie wyrówna sie z otoczeniem minie troche czasu ztąd efekt mulenia.
    Proponuje zrobić zwykłą skrzynię zamkniętą a co do świszczenia to zapewne masz za małe średnice rezonatorów czyli tzw bas reflexów. na jakiez zasadze dobierałeś ich średnicę??? Kiedys tez miałem skrzynie band pas z tym ze jedna kompora zamknięta a druga bas reflex z obliczeń wyszło mi ze średnica rezonatora to 150mm i około 40 cm długości pojemność skrzyni pod JBL 100 litrów.
    Teraz mam ten sam głośnik w skrzynmi 40 litrowej wysterowana na około 50Hz i gra wyśmienicie:D

0
  • #10 22 Mar 2007 13:08
    Pogromca
    Poziom 15  

Eh przeczytaj mój problem jeszcze raz od samego początku w subwooferze mam 2 głośniki tonsiloskie jest to oryginalny nienaprawialny subwoofer jeśli powiększę mu wyloty zmieni się dolne pasmo nie zejdzie tak nisko jak teraz a dodatku nie jest tam jeden ale 2 głośniki 20cm średnicy nisko tonowe owszem moja wypowiedz dotyczyła głośnika mułowatego boschana jak zrobiłem na nim subwoofer a nie na tonsilu gdzie ja tam wpakuje 600watowego 30cm potwora:-/ nie mam do niego danych więc obliczanie nic niepozorze zbudowałem na boschanie suba nawet było ładnie ale zbyt powolny był owszem jak walnął to porządnie ale problem że mułowato kiedy były wybuchy wystrzały szybki bas to nie nadarzał więc zamierzam go sprzedać subwoofer prawdopodobnie chyba też jeżeli nie znajdzie się osoba kto wie jakie są tam głośniki w subwooferze i co stanie się po większych wylotach na oko wole nie ryzykować wytne okaże się lipa a dziury zostaną :-/ Jeśli nie to budowa subwoofera od podstaw na skx chyba obudowa musi być bas replex nie band pas zamknięta i tym podobne niski ton musi być wyraźny bam jamo studio180 i tam jaki jest szybki niski profesjonalny bass zastanawiam się który wybrac głośnik jak sprzedam boschamana skx a może cos tonsila o perlesie nie myślę nie ta stawka cenowa

0