Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększanie pojemności baterii

mazomen 17 Mar 2007 16:48 1119 5
  • #1 17 Mar 2007 16:48
    mazomen
    Poziom 15  

Witam. Słyszałem że częściowo zużyte akumulatorki Li-Jn zwiększają swoją pojemność i żywotność po włożeniu ich do zamrażarki na określony czas. Czy to prawda:?: Jeśli tak to jak długo musi trwać taka "kuracja":?:

0 5
  • #2 17 Mar 2007 18:06
    Nosek1
    Poziom 28  

Na www.softgsm.pl jest bardzo dokladny opis jak regenerowac baterie i powiem ci ze litowo jonowe najgorzej sie regeneruje tz.regeneracja daje najmniejsze efekty.

0
  • #3 17 Mar 2007 22:56
    jacguszi
    Poziom 10  

Próbowałem kiedyś tej metody. Przy aku ni-Mh jest krótkotrwały efekt regeneracji ale już li-ion prawie bez efektu lub aku zniszczony po takim zabiegu.Przy obecnych cenach aku szkoda czasu na taka zabawę.
    Chyba że masz nietypowy akumulatorek i kłopoty z kupnem nowego.

0
  • #4 18 Mar 2007 13:24
    dyzio88
    Poziom 17  

witam ja to robiłem z 33xx tip. żeby go pchnąć do ludzi. Ja wsadzałem na 24h do zamrarzarki w foli aluminiowej. ale jak długo to chodziło to nie wiem ;(

0
  • #5 18 Mar 2007 19:05
    karolark
    Poziom 40  

no to gratulacje dla autora postu powyzej i pchnieciu czegos o czym sie niewie czy bedzie dzialalo - a co do tej regeneracji to kiedys tak robilem ale tylko w awaryjnych sytuacjach pomagalo na pare dni do zakupu nowego aku

0
  • #6 18 Mar 2007 20:09
    Nosek1
    Poziom 28  

Ja tak robie do wlasnego uzytku z bateriami do 3310 ale w sumie ich nie mroze tylko wystarczy ze poprawnie ich urzywam czyli ładuje jak sie rozladuje do zera a jezeli jestem w domu i mam dostep do ladowarki to ja troche "pokatuje" zeby doszczetnie rozladowac.

0