Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer zgasl i juz nie startuje. P4 630, Gigabyte i945GMF

17 Mar 2007 17:36 1504 13
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dzisiaj rano komputer wylaczyl sie i juz nie startuje. W tym momencie nie byl jakos szczegolnie obciazony, odpalone pare programow, 1 gra i film.
    Podczas wlaczania komputera zasilanie dziala, wiatraki sie kreca (zarowno na CPU jak i na Grafice), napedy tez startuja ale brak sygnalu z biosu. Jednak dziwne jest to ze wiatrak na CPU w pewnym momencie zwalnia obroty a pozniej znow przyspiesza. Resetowalem juz bios dalej to samo.
    Po wyciagnieciu pamieci bios daje sygnal (AWARD bios). Sygnal jest ciagly i krotki co w Instrucji wskazuje na zasilanie (Power error). Zasilacz przekladalem do innego komputera i chodzi.
    Niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia innych pamieci lub podmiany plyty glownej.

CPU: P4 630 s775
    MB: Gigabyte i945GMF
    GFX: X800GTO2
    RAM: 1GB DDR2 533Mhz
    HDD: Samsung SATA 160GB

Mam tez podejrzenie, ze moze Zasilacz 350W jest zaslaby na takie podzespoly, ale komputer jak do tej porty chodzil bez zadnych problemow.

Prosze o pomoc, jezeli nie poradze sobie bede musial zaniesc PC do serwisu dopiero w Poniedzialek (i jeszcze zaplacic za sprawdzenie) a zalezy mi na czasie...
  • Poziom 9  
    Nie ma sygnalow po wyciagnieciu karty graficznej, pozniewaz jest tez zintegrowana karta graficzna.

Najpiew byl zasilacz firmy MODECOM ale cos w nim zaczelo brzeczec (komputer chodzil ale byly spadki napiec) i wymienilem na starszy (firmy MEGABAJT). Wymiana nastapila jakos 1 miesiac temu.

EDIT: Hmm, patrzac na ta tabele sygnalow, to po wyciagnieciu kosci ram nie wiem czy to jest sygnal "Repeating (endless loop)" czy "High frequency beeeps while running" ale procesor nie byl podkrecany wiec watpie zeby to bylo jego przegrzanie.
  • Poziom 26  
    Problem w tym iż nic nie masz na podmianę. Sprawdź temperaturki na i845 - mostkach. Jak parzą to płyta do wymiany.
  • Poziom 9  
    Nie parza i z reguly temperatury byly w porzadku nawet przy duzych obciazeniach (jedynie grafika dochodzila do temp ~75 stopni C).
  • Poziom 26  
    Temperatury mierzysz teraz np. dotykając palcem. Problem rozwiążesz najszybciej sprawdzając komponenty kompa np. u kumpla.
  • Poziom 9  
    W tym problem, ze nie mam jak podmienic. Aktualnie jestem na komputerze mojego brata ale on ma AMD...
  • Spec od komputerów
    Jak masz powtarzający się sygnał niski to błąd pamięci,"syrena" to błąd procesora.Odłącz od płyty wszystkie taśmy od napędów i wyjmij karty PCI o ile takie masz,tylko płyta,procesor,głośniczek i 1 sprawdzona pamięć.Jak nie będzie efektu to podmień jeszcze zasilacz.
  • Poziom 9  
    Raczej nie jest to niski dzwiek a wysoki.

Odlaczalem wszystkie napedy i nie mam kart PCI (poza grafa na PCI-Exp).

Niestety nie mam innych DDR2 teraz by podmienic. Czy jednak wadliwe pamieci mialyby wplyw na wiatrak w procku ?
  • Spec od komputerów
    Raczej nie.Pożycz i podstaw inny,pewny zasilacz.
  • Poziom 11  
    Poszukaj na allegro jak nie chcesz sie bawić w naprawę zasilacza tam masz całą kupę zasilaczy tanich jak nie masz gdzie kupić.
    :)
  • Poziom 9  
    Hmm, no ale oba zasilacze wkladam do innego komputera i dzialaja.
  • Poziom 31  
    Płytka to raczej 945GMF a te jeszcze obejmuje gwarancja producenta
  • Poziom 9  
    @UP
    Tak, plyta to 945 a nie 845. Wiem ze jest na gwarancji producenta (jest nawet jeszcze na gwarancji sklepowej) jednak chcialem sobie poradzic bez zanoszenia komputera do serwisu...