Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IC-756 poziome linie na wyświetlaczu LCD.

curdeballans 17 Mar 2007 18:04 5657 19
    curdeballans
    Level 28  
    IC-756 - poziome linie na wyświetlaczu LCD.
    Najpierw-czy jest szansa to poprawić a jeżeli jest to jak(poza wymianą na nowy oczywiście). może ktoś to przerabiał już i zna szanse na powodzenie.
    I jaką powinien mieć wartość potencjometr AF/RF-SQL ?
    curdeballans
    Level 28  
    Właśnie tylko tę stronkę w tym temacie znalazłem.
    Czy jest to uszkodzenie elektroniki wyswietlacza (układów)czy systemu ścieżek i połączeń z lcd?
    curdeballans
    Level 28  
    Dzięki za kontakt, zobaczę i gdyby się udało to byłoby dobrze.
    tatronic
    Level 24  
    Witam!
    Obawiam sie ze tak jak kolega SP5IT napisal bedziesz musial raczej wymienic wyswietlacz.Jakies 2 lata temu wymienialem dla kolegi taki wyswietlacz.Tez troche sie nakombinowalem ale nic z tego niewyniklo.Ale z praktyki z LCD(touchscreen alen bradley seria 1000C)moge powiedziec ze nieraz udalo sie naprawic taki wyswietlacz.Ale tak jak mowie wyswietlacz wyswietlaczowi nierowny.Pozdrawiam Arek
    curdeballans
    Level 28  
    Nie znam ceny nowego i gdzie go kupić ,i chyba narazie lepiej będzie poczekać na starym mniej więcej działającym a gdy nastąpi ciemność wtedy bez żalu można włożyć nowy a ze starym spróbować reaktywacji.
    Narazie tylko myślenie i myślenie......... nie mam pomysłu.
    wip88wz
    Level 17  
    Jeśli do wymiany byłby tylko sam wyświetlacz (szkło - numer z serwisówki: 5080000450) to cena elementu jest na poziomie 60 EUR netto.
    curdeballans
    Level 28  
    No nie wiem czy samo szkło? Jeżeli ten element -szkło- byłby już z taśmą to cena byłaby znośna a jeżeli by to szkło wymagało niezwykłych zabiegów serwisowych do zamontowania to już nie byłoby tak fajnie. Nie widzę tu problemu z demontażem wyświetlacza ale z przyklejeniem taśmy do szkła.
    sq6ade
    Level 40  
    To szkło to pewnie cały moduł wyświetlacza. Nie wyobrażam sobie aby serwisant szczególnie ten z zachodu kleił taśmę z żyłkami co 0.5mm. :D
    60 EU to dobra cena i nie warto sie babrać w naprawę LCD - no chyba że wip88wz odnalazł w serwisówce szkło chroniące właściwy wyświetlacz :D.
    curdeballans
    Level 28  
    Coś nie daję rady z odnalezieniem miejsca skąd można by takowe coś zakupić.
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tu zapytaj: office(malpa)elecom.kiev.ua
    bozhok(malpa)elecom.kiev.ua
    virgil(malpa)icomuk.co.uk
    sales(malpa)icomuk.co.uk

Michał
    curdeballans
    Level 28  
    Jeszcze jeden problem -czy to radio będące z USA może mieć jakieś ograniczenia pasm lub funkcji?. Przy okazji pracy z wyświetlaczem sprawdziłem miejsce ustawień matrycy zworek z których usunięcie jednej miało służyć do rozszerzenia pracy nadajnika(była wylutowana) ale zauważyłem tam brak jeszcze trzech zworek .Nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
    tatronic
    Level 24  
    A czy to radio przypadkiem niechodzilo po ebayu?Bo wydaje mi sie ze dokladnie je widzialem na ebay.
    Pozdrawiam Arek
    curdeballans
    Level 28  
    No może i chodziło ale teraz ten problem jest tutaj.
    curdeballans
    Level 28  
    Pojawiła się strona www z ofertą rozwiązującą problem wyswietlacza lcd w Icom ic-756.
    Nowy-inny lcd -Cena ok 185-200Euro .
    http://www.pdatechcenter.nl/ham/
    Myślę że użytkownicy ic-756 chętnie zobaczą. Pokazany jest także sposób demomtażu przedniego panela TRX .
    SebastianST
    Level 9  
    A czy kolega curdebalans mógłby podzielić się wiedzą w jaki sposób to naprawił? Chętnie skorzystam z porad. Niestety u mnie też pojawiły się owe poziome linie.