Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki program do przebiegów ?

17 Mar 2007 21:58 1025 3
 • Poziom 12  
  Witam,

  interesuje mnie jakich programów używacie do rysowania przebiegów (czasami to jedyna dokumentacja do tworzonych w FPGA i CPLD układów)?

  Dotychczas używałem timingtool, ale niestety wersja demo tylko na 30 dni, może jest jakiś darmowy program?

  Pozdrawiam
  Lukee
 • PCBway
 • Poziom 15  
  Czesc,

  Akurat dla FPGA/CPLD dokumentacja jest raczej wynik symulacji ukladu a nie waveform narysowany wlasnorecznie. Do tego mozesz uzyc kazdego symulatora Verilog/VHDL.

  Jesli chodzi o tworzenie specyfikacji ukladu przed jego zaimplementowaniem to TimingDesigner jest w sumie OK. Ale tez ewaluacja sie konczy po krotkim okresie czasu a sam w sobie jest okropnie drogi :(.

  Pozdrawiam,
  tony_tg
 • PCBway
 • Poziom 27  
  Ściągnij ISE Web Pack ze strony Xilinxa (jeśli używasz CPLD/FPGA Xilinxa) , albo pakiet innego producenta (Altera - Quatrus II itp.). Tam możesz zrobić opisy VHDL / Verilgo układów, moduły testbench i symulacje :) Aha, te pakiety są darmowe :]
 • Poziom 12  
  Szukam programu w którym moge narysować przebiegi przed implementacja w układzie FPGA, tak aby nie pominąć żądnej zmiany sygnału itp.

  Do testowania używam ModelSima, ale chodzi mi o programy typu TimingTool, gdzie moge graficznie narysować przebiegi przed tworzeniem struktury.