Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadjnik 433MHz

29 Wrz 2003 11:03 2288 7
  • Poziom 14  
    Poszukuję schematu takiego nadajnika, ale o mocy co najmniej 10mW.
    Może ktos polecic jakąś strone z takimi aplikacjami lub jakąś sugestie jak wzmocnić zasięg obecnego nadajnika.

Technika wcz. nie jest moja mocną stroną.
    Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
    Arek.
  • Poziom 12  
    Musiałbyś trochę sprecyzować. Czy ma on być stabilizowany rezonatorem czy nie. Jaki rodzaj modulacji ,a najlepiej do czego chcesz go użyć i jaka odległość do odbiornika.
  • Poziom 11  
    W Polsce jest zakazane urzywanie TX z moca wieksza niz 100 mW bez stosownego zezwolenia. Pamietaj na tym pasmie 433 MHz pracuja inne stacje. Jeżeli masz zezwolenie wyślij maila i dostaniesz schematy wzm i nadajników. Pozdrawiam Grzegorz
    Ps
    Dla jasności sprawy zalaczniku podzial pasma na 430 Mhz !
  • Poziom 14  
    Modulacja AM. Chcę wzmocnić sygnał z pilota autoalarmu. Ma to być stacjonarny nadajnik. Nadajnik będzie pracował tylko przez kilkadziesiat milisekund podczas wzbudzenia alarmu w garażu.
    Nie posiadam żadnych zezwoleń.
  • Poziom 20  
    picad napisał:
    Poszukuję schematu takiego nadajnika, ale o mocy co najmniej 10mW.
    Może ktos polecic jakąś strone z takimi aplikacjami lub jakąś sugestie jak wzmocnić zasięg obecnego nadajnika.

sp9unu - Od 10 mW do 100 mW to jeszcze bez zezwolenia.

Można zastosować antenę kierunkową. Wtedy zamiast promieniować 10 mW na cały świat możesz mieć większość z tych 10 mW w kierunku odbiornika, a to znakomicie zwiększy zasięg.

Pytanie do sp9unu co przepis mówi o antnach kierunkowych i mocy?
    czy te 100 mW to ERP (effective/equivalent radiated power)
  • Poziom 28  
    sp9unu napisał:
    W Polsce jest zakazane urzywanie TX z moca wieksza niz 100 mW bez stosownego zezwolenia. Pamietaj na tym pasmie 433 MHz pracuja inne stacje. Jeżeli masz zezwolenie wyślij maila i dostaniesz schematy wzm i nadajników. Pozdrawiam Grzegorz
    Ps
    Dla jasności sprawy zalaczniku podzial pasma na 430 Mhz !

Ja nie mieszkam w Polsce, możesz mi wysłać kilka schematów, jeżeli nie chcesz ich zamieszczać. Pozdr. :D :)