Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 206 1.9D 98r nie pali po wymianie BSI

18 Mar 2007 01:33 7917 12
  • Level 10  
    w aucie zostało wymienione BSI stacyjka i kluczyk podobno od sprawnego samochodu centralny ok. szyby nie działają samochód bez komputera na świecach żarowych jest cały czas 12V nawet gdy zgasnie kontrolka od świec elektrozawór na pompie słychać jak sie przełancza był jeszcze spalony bezpiecznik 40A przy akumulatorze
    i mam pytanie czy wymiana Bsi i kluczyka wystarczy by auto odpaliło czy jeszcze coś chyba że BSI jest uwalone
  • Level 15  
    w 206 BSI pojawiło się pod koniec 2001r po drobnym liftingu i sadzę, że wcześniej typowego BSI nie było, jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie
  • User removed account  
  • Level 26  
    Jeżeli słychać elektrozawór na pompie to silnik powinien palić (spr. czy daje paliwo na wtryski),chyba że słychać stukanie innego zaworu.W tym elektrozaworze jest immo,więc po wymianie BSI powinien być zablokowany.Napisz dlaczego wymieniałeś te elementy,i czy auto paliło przed wymianą.
  • Level 10  
    auto sprowadzone nie wiem jak ale przyjechało na lawecie bez kluczy w serwisie trzeba czekać 2 tygodnie na kluczyk który i tak wyszedłby więcej niż kupienie całego gotowego kluczyka z BSI i stacyjką więc tak zrobiłem
    nie wiem jak jest sterowanie pompą są tam dwie kostki niebieska i czarna po przekręceniu stacyjki w niebieskiej kostce na żółtym kablu jest 12V najprawdopodobniej elektrozawór (słychać i można podpiąć na krutko też przełancza) mam pytanie jeżeli jest immo w elektrozaworze to ile przewodów do niego dochodzi bo nie ściągałem pompy a tak nie widać dokładnie kabli
    to zwykły diesel więc jakby elektrozawór puszczał i świece działały to powinien palić
  • Level 20  
    Tak jak pisze elektrit trzeba skonfigurować BSI a właściwie sparować pompe z Bsi.

Pozdrawiam

Gietek
  • Level 10  
    chodzi o immo tak?
  • User removed account  
  • Level 10  
    tak jest od górnej części taki zawór w metalowej obudowie tylko teraz nie wiem czy najprościej usunąć ten zawór i wstawić bez immo (chodz wydaje mi sie że stuka)czy też skonfigurować tylko nigdy tego nie robiłem i prosze o podpowiedź jak to sie robi
  • User removed account  
  • Level 10  
    w takim razie mam jeszcze orginalne BSI siemensa i kluczyk bez transpondera (dorabiany) i chciałbym przeprogramować pamięć usunąć immo na razie nie mam BSI przy sobie ale z tego co pamiętam to chyba pamięć była w procku chyba motorola i pytanie czy ktoś podzieliłby sie informacją w kturym miejscu i co trzeba wpisać by ominąć immo oczywiście jeżeli podam numer bsi i rodzaj procka i zawartość eeprom
  • Level 26  
    Czarna kostka 4-piny immo.Niebieska zawór regul. kąta wtrysku i jego słychać.Jak wstawisz zwykły zawór zamiast immo będzie chodzić.
  • Level 10  
    Dzięki o to mi właśnie chodziło