Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak to zagra? Zagra lepiej niż amplituner do 1000 zł?

bboykoti 18 Mar 2007 02:28 1352 7
Optex
  • Optex
    dayv
    Level 24  
    no ladnie to zagra :) jednak jakis mosfet 400w od altrona bylby do tego leprzy :) Jednak koszty wykonania wzmacniacza + przedwzmacniacza takiego jak w 2 linku sa znaczne :]

Ja osobiscie uwazam ze za 1000 pln kupisz leprza uzywke wzmacnaicza z lat 85-90 z japoni ktory bedzie miec o wiele wieksze mozliwosci.

http://www.allegro.pl/item175502289_luxman_lv_113_digital_okazja_hi_end.html
    http://www.allegro.pl/item173999820_topowa_integra_akai_am_73_reference_master.html
    http://www.allegro.pl/item176284460_onkyo_integra.html

Czasem trafiaja sie rodzynki za niezla kase:] Bo te i tak sa slabe (tzn wymiataja ale za te cene mozna dostac cos leprzego) :]

Nie pamietam jak sie nazywala onkyo integra... ale ta juz prawdziwa integra... 30kg i kupe mocy. 1500 kosztowala:) ale to jest potwor :)
  • Optex
    bboykoti
    Level 17  
    aha dzieki za opinie :D Czekam na wiecej takich :D Dizeki

PS. Chcialbym podkreslic ze mam najdrozsze uklady z tego przedwzmacniacza bo kiedys zamowilem probki :D Wiec jestem duzo do przodu :D Mam tranzystory te drogie i wzm. operacyjne na dwa takie przedwzmacniacze ;] Wiec reszta bedzie w miare tania ;] Pozdro
    gucio.
    Level 22  
    witam

JA mam HEXFETA 400wat 4R i jest w domu taka masakra ze szok i polecam go w 100%

ja na twoim miejscu bym zrobił stereo na HEXFECIE 400wat ;)
    bboykoti
    Level 17  
    Nie zalezy mi na "MASAKRZE" tylko na dobrym i przyjemnym dźwięku !!! Czy nikt nie rozumie mojego pytania?? !!! :| Jestem coraz bardziej wymagający i chce w końcu zmienic swoje TDA7294 stereo ;] Pozdro
    bboykoti
    Level 17  
    Oki wszystko super dzieki za zaciekawienie tematem :D

Tylko mam taka prosbe zeby ktos mi napisal cos do mojego pierwszego posta ;] Bo u mnie jest tak ze mi ciezko uzbierac 1000zł od razu :/ hehe Mi kasa przychodzi co jakis czas i ciezko mi jej nie przewalic ;] hehe Wiec prosilbym bardziej o odpowiedz na pierwsze pytanie bo jezeli taki zestaw nie zagra lepiej niz amplituner np. Yamaha RXV-395 to sie wstrzymam i poczekam z rok i wtedy kupie amplituner ;]

Co do przedwzmacniacza to nie mam watpliwosci bo lepszego juz chyba nie znajde jak w ogole jest taki ;] Ale chodzi mi glownie o koncowke mocy bo slyszalem ze tranzystory bibolarne sie lepiej spisuja od MOSFET ;] Czy to prawda?? Jezeli nie ta koncowka to moze wiecie ktora by byla lepsza (ok. 80-90W/8ohm). Do tej mam plytke i nie wiem czy zaczynac robic ;]

Pozdro
    dayv
    Level 24  
    Sluchaj te używki ktore Ci podalem zapene graja lepiej od tego co Ty pokazales w peirwszym linku... no nie ma sie co ludzic ze jest inaczej.... Na dobrych kolumnach ten akai zagra pięknie :] I nie chodzi tutaj o brutalna moc. Tylko barwe poukladanie sceny dynamike itp. Ja na Twoim miejscu do stereo bym sie nie pakowal w jakies konstrukcje diy na tranzysotrach itp... dla mnie to nie ma sesu... Dobra integra za rozsadne pieniadze (do 600pln) Potem cd soniaczka z wyzszej seri dobre kolumny np kwadrale czy tanoye i jest bajka :]