Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nes pc

mi_ma 18 Mar 2007 08:41 6017 4
  • nes pc

NES zawsze przywołuje miłe wspomnienia, jak Super Mario Bros, Double Dragon, Megamen. Także przywołuje niezbyt miłe wspomnienia jak ciągłe zmienianie kartridży, długi czas oczekiwania na uruchomienie konsoli, a później i tak wszystko mogło się zawiesić z powodu odrobiny kurzu lub okruszków gdzieś w gnieździe na kartridże.
    Na szczęście tamte czasy minęły. Na PC jest masa emulatorów NES. Jedyne czego potrzeba by zagrać w stare gry, to emulator, ROM z grą (pamiętając, że posiadanie ROM'u bez posiadania kartridźa może być nielegalne).
    Chciałem od czasu do czasu pograć w gry z NES'a i innych starszych konsol na moim NES PC, a także od czasu do czasu oglądnąć film na DVD lub Divx. Zabawa na PC jest całkiem dobra, ale chciałem bardziej poczuć klimat starego NES'a. Dlatego pomyślałem, że nie będzie większego problemu, by wcisnąć całego PC z dyskiem twardym i stacją DVD do obudowy od NES'a, dołączyć do tego jakieś gamepady i podłączyć bezpośrednio do telewizora.

nes pcnes pc

Poniżej lista wszystkich konsol jakie są obecnie zainstalowane na moim NES PC:
    - NES
    - Super NES
    - Sega Mega Drive / Genesis
    - Sega Master System
    - MAME (Arcade)
    - Game Boy (Color)
    - Game Boy Advance
    - Sega Game Gear
    - Turbo-Grafx 16 / PC-Engine
    - Sony Playstation (gry ładują się bezpośrednio z płyty)

nes pcnes pc

NES PC działa bez użycia myszy i klawiatury. Całe sterowanie jest realizowane za pomocą gamepad'ów co pozwala bardziej odzwierciedlić konsolowy klimat.

Do budowy użyłem płyty głównej mini-itx (17 cm x 17 cm) Jetway 1.5GHz C7D. Jest ona dostępna z wbudowanym procesorem i wyjściem do telewizora. Wyposażyłem ją w 1GB DDR2, dysk 40 GB 2'5 cala z laptopa(żeby działał ze standardowym wejściem IDE potrzebowałem przejściówki) i cienką stacją DVD/CD z tego samego laptopa. Musiłem też dokupić odpowiedni zasilacz PSU, ponieważ ATX są zbyt duże.

Za system operacyjny służy Windows XP.

źródło http://www.instructables.com/id/EUL2AEDPHREXCFN6QL/

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    mi_ma
    Translator, editor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Has specialization in: elektronika wojskowa
    mi_ma wrote 831 posts with rating 782, helped 0 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2006 year.
    NeoX
    Level 15  
    No tak...wszystko fajnie pięknie...Tylko że koszt takiej "konsolki" jest trochę...Hmmm...Duży :(
    Szkoda że płyty miniITX są takie drogie...Może kiedyś stanieją...
    Vein
    Level 22  
    NeoX - same w sobie nie stanieja, ale mozna dostac starsze modele juz po nizszych cenach...
    gatame
    Level 11  
    Witam,
    a ja mam inne pytanie, czy da się wgrać NES ROM do kartridża?