Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

creative inspire usterka-problem z włączaniem się

adamkaktus 18 Mar 2007 17:28 1383 0
    adamkaktus
    Poziom 16  
    mam creative inspire 6.1 6700 rozłożonego na swoim biurku.początkowo coś się działo z włączaniem(zierany włącznik w pokrętle w pilocie)-raz się włączał, raz wyłączał sam.wyglądało jakby kabel, potencjometr.znajomy dał mi go i podłączyłem żeby sprawdzić.na chwilkę mrugnęła diodka od zasilania, stuk i kuniec.wymieniłem tranzystorC(H)945 i diodka świeci(od zasilania).ale żadnego stuku przyutuchamianiu, muzyka wogóle nie gra, absolutna cisza.posprawdzałem tranzystory-wszędzie te 945,wszystkie ok.diody też.wymieniłem więc taki scalaczek(podwójny wzmacniacz operacyjny) (JRC) NJM 4556AD(podwójny wzmacniacz operacyjny wysokoprądowy), 6,5 zł do tyłu bo dalej to samo.zostały tylko z półprzewodników:4x M51132L(2 kanałowa regulacja głośności),6x tl072CP(podwójny, niskoszumny wzmacniacz operacyjny JFET) i scalaki (wzmacniacze):TDA 8510J (26 W BTL and 2 x 13 W SE power amplifiers),TDA 8511J (4 x 13 W single-ended power amplifiers).oprócz tego co podobno jest też wzmacniaczem(w sumie to już jest 6,1 więc po co trzeci??) CT 1975-SAM czyli (rzekomo)TDA 1975-dokumentacji nie znalazłem.słyszałem taką w sumie plotkę żę jeżeli któryś ze wzmacniaczy ulegnie uszkodzeniu to nie zostanie załączony ten sprzęcik(podejżewam że od suba poleciał bo w momencie włączania-może wtedy cuś poleciało-odłączone były inne głośniki-sam bas był).no i teraz po tym długim czytaniu zadam pytanie: co mogło się spalić? w końcu jak przyjdzie mi wymienić te scalaki to opłacało się będzie kupić drugi taki zestaw....wiem że to trefne seria(taki piszą) ale wypadałoby naprawić koledze jeśli już obiecałem że spróbuję i rozebrałem go....z góry wielkie dzięki(na schemat nie ma co liczyć,jest nieosiągalny)za pomoc i mam nadzieje że ma ktoś jakieś produktywne spostrzeżenia....