Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Toledo 1,9D kontrolki oleju i wody

byniekr 18 Mar 2007 19:36 8254 14
    byniekr
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z kontrolkami oleju i wody które po przekręceniu kluczyka powinny migać a następnie od wody powinna zgasnąć. U mnie obie świecą zamiast migać, także po odpaleniu silnika dalej świeca. Czasami zdray się że zgasną całkiem zanim odpalę silnik, a czasami jest wszystko ok. Może ktoś spotkał się z tym problemem, lub dysponuje schematem instalacji elektr do toledo 1,9D 92r.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    snou
    Level 12  
    zacznij sprawdzanie od czujnikow chociaz nie sadze aby one byly przyczyna ;) mialem raz taki przypadeki kilka czujnikow nie usunelo go ale warto zaczac od najprostszych rzeczy po tym mozna kombinowac dalej
    Pozdrawiam
    elfi8
    Level 12  
    mam wrażenie, że masz problem z elektroniką sterującą kontrolkami w liczniku.
    zimek81
    Level 15  
    Mam ten sam problem nie rozwiazany ! ale u mnie swieca sie caly czas. Sprawdzalem wszystkie czujniki, wymienilem kondensatorki 47uf (o ile dobrze pamietam) nawet inny licznik zalorzylem i dalej bez rezultatu.

Mozesz wymienic te kondensatory w liczniku to kosztuje tyklo ok 50 gr :) no i pare min. roboty lub podmien licznik.
    byniekr
    Level 10  
    Dzięki za informację, a swoją drogą to ciekawy problem który regularnie się powtarza u wielu użytkowników i tak naprawdę nikt do końca nie wie jaka jest przyczyna
    sudik
    Level 2  
    Próbował ktoś znaleźć jakieś źródło tych układów scalonych które są w liczniku?? ?U mnie przegrzane ścieżki, gasnące kontrolki i nie działający wskaźnik temperatury.... być może szlag trafił scalaka... ma ktoś może jakiegoś pdf'a z opisem tego scalaka (bodajże DOEH-682)?? Jeśli tak, to proszę zapodać na forum bądź na adres: sudik2(malpa)tlen.pl
    Marek2479
    Level 2  
    Miałem taki sam problem w Seat Toledo 1.6 1992r przyczyną był kwarc po wynianie wszystko jest OK.
    Mirekc
    Level 11  
    Czy wie ktoś jakiej wartosci jest ten kwarc., u mnie jest zamalowany i nie mogę odczytać . Dzięki za pomoc.
    Dudi2007
    Level 16  
    a to mruganie czy świecenie nie zaczyna się od momętu wymiany oleju może należy skasować przegląd serwisowy starsze modele samochodów tak to okazywały (niemiały napisu na wyświetlaczu OIL INSP )
    Mirekc
    Level 11  
    Dzięki za podpowiedź ale wyjasnij mi do konca gdzie jest ten napis i czy wykasowanie po zmianie oleju polega na zresetowaniu błędow w komputerze ?
    Dudi2007
    Level 16  
    napisu niema bo niema wyświetlacza na ktrórym mógł by się pojawić a kasowanie INSPEKCJI OLEJOWEJ to nieto samo co resetowania błeów komputera samochodu kasowanie inspekcji olejowej to naciśnięcie w odpowiedni sposób i kolejność klawiszy na tablicy wskażników ustalony przez producęta samochodu dla karzdego marki auta inny
    Mirekc
    Level 11  
    Dzięki już kapuję . Seat toledo rocznik 93 jest mojego kolegi a ja pomagam mu uporac się z problemem. Po twojej podpowiedzi znajazłem w instrukcjach na elektrodzie że kasowanie wykonuje się za pomoca przycisków od zegara czasowego , naciskając je w odpowiedniej kolejności . Jeszcze raz dzięki jutro bedziemy walczyli z problemem .Nie wiem czy się uda bo instrukcja jest do seata rocznik 94 ale spróbujemy .
    loki99911
    Level 1  
    prosze o pomoc... mam problem z licznikiem w seacie toledo 1.9d z 1993r
    problem dotyczy kontrolki od wody i od smarowania.
    na włączonym zapłonie i zgaszonum silniku palą sie kontrolka od grzania świec, kontrolka od ładownia (czyli ok) kontrolka wody (czyli żle) oraz smarowanie...
    Gdy kontrolka od świec żarowych zgasnie, zbasna rowniez te dwie kontrolki w kolejnosci: olej, woda... przypominam ze silnik nie jest uruchomiony.
    wykorzystałem tuz wszystkie porady i niewiem co dalej.
    myśle o resecie insekcji olejowej tylko niewiem jak to zrobic...

na forum pojawiło sie cos na temat zrobienia tego poprzez odpowiednią konfiguracje przycisków na desce rozdzielczej czy cos w tym stylu

prosze o pomoc przez e-maila loki99911(malpa)wp.pl
    lub na gg 16063828
    Trabzonluokkes
    Level 1  
    Oil lamp problemi nasıl çözdünüz.
    aniababice
    Level 10  
    sitam ja mialem takiego seata Toledo miałem okresowo ten sam problem po deszczu dostawala się woda do wiazki elektrycznej zasilikonowalem przepusty i było później ok mam troszkę czesci do niego mój poszedł do złomu po wypadku niestety był jak zloto teraz takich nie robia mam lampy przod zderzak klamki lusterka i wiele innych rzeczy