Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DLINK DWL 900AP+ widzą się na różnych kanałach!!??

sbuli 29 Wrz 2003 17:01 1634 7
  • #1 29 Wrz 2003 17:01
    sbuli
    Poziom 19  

Cześc
    Kupiłem 2 nowiutkie AP 900AP+ FW v3.02. W sieciach radiowych jestem początkujący i z tąd moje pytanie. Jeśli ustawie jednego z nich w tryb "AP" a drugiego "klient" to mimo że są ustawione na różnych kanałech np jeden na 7 drugi na 12 lub każdym innym (wolna amerykanka) to potrafią się znaleść i porozumieć. Czyli dla mnie to coś dziwnego?? Jeśli natomiast ustawione są w trybie "Bridge" to pracuję tylko na tych samych kanałach. I jeszcze jedno jesli zmienie jakies ustawienie gdy są w trybach AP-Klient to aby się zobaczyły muszę nacisnąć około 4 razy " odświerz" a gdy są w trybie " Bridge" to odnajdują się od razu bez naciskania " odświerz". Jakie macie spostrzenia bo według mnie to wina softweru (chyba że tak musi być).
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 29 Wrz 2003 18:23
    techrys
    Poziom 28  

Są trzy rewizje dlink900+, każda to inny hardware i software. W tych urządzeniach normalne jest, że znajdują się po kilku minutach lub "odświeżeniach". Niepokojace natomiast jest sianie po kanałach - wymień je.

0
  • #3 29 Wrz 2003 18:33
    sbuli
    Poziom 19  

Ale dziwne jest to że w trybie "Bridge" jest ok. :(

0
  • #4 02 Paź 2003 10:43
    SzymCzas
    Poziom 14  

techrys napisał:
    Są trzy rewizje dlink900+, każda to inny hardware i software. W tych urządzeniach normalne jest, że znajdują się po kilku minutach lub "odświeżeniach". Niepokojace natomiast jest sianie po kanałach - wymień je.

W D-link 900AP+ i Planet 1965 normą jest że sieją po kanałach niektóre D-linki mają możliwość regulacji siły sygnału zminiejszając ją zlikwidujesz sianie po kanałach.

0
  • #5 10 Paź 2003 17:46
    marksx
    Poziom 11  

w/g mnie to nie jest wina AP to saego trybu AP client
    dlatego iż klikająć odświerz AP sprawdza wszystkie kanały w dozwolonej granicy (dla polski 1-13) i podaje wyniki niezależenie od tego czy jakaś sieć ma filatracje MAC czy np. ma włączony WEP
    to chyba oczywiste ;)

0
  • #6 15 Paź 2003 00:47
    green33

Poziom 31  

Odpowiedz jest raczej banalna, po prostu jak w Dlinku który jest AP Client klikasz Site Surv,... to znajdzie Ci tego innego, mimo, że pracuje on na innym kanale, jak klikniesz Conect to po prostu automatycznie przestawisz klienta na kanał pracy Dlinka z którym się łączysz... poza tym jak AP pracuje w trybie APC ma możliwość automatycznej zmiany kanału... chodzi o to, że np. porządne Acces Pionty np Orinoco AP 2000 ma opcje automatycznego wybierania kanału pracy - uwzględniając np. poziomy zakłóceń na kanałach, a stacje klienckie muszą się umieć same dostosować do aktualnego kanału pracy. Z tego co zauważyłem w praktyce ( około 40 odpalonych DWL 900 AP + ) dla Dlinka najważniejszy jest MAC stacji bazowej, to po nim znajduje AP, takie ustawienia jak SSID i kanał sam potrafi zmienić. POza tym cyt z Dlinka:

"Bridging, Client, and Repeater modes are not part of the Wi-Fi Certification."

WiFi to tryb AP i karty wireless jako klienty.

W trybie Bridge to Ty ustalasz kanał pracy i Dlink sam nic nie powinien zmieniac.

Pozdrawiam green

0
  • #7 15 Paź 2003 08:36
    techrys
    Poziom 28  

green33 napisał:

W trybie Bridge to Ty ustalasz kanał pracy i Dlink sam nic nie powinien zmieniac.

Masz rację, tylko że i tak widzą się na różnych kanałach. Mnie osobiscie to nie przeszkadza, ale faktem jest że tak być nie powinno.

0
  • #8 17 Paź 2003 00:10
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

Jeśli to będą kanały "sąsiednie", czyli zachodzące na siebie to nic dziwnego, w końcu to DSSS...
    Pzdr

0