Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 1,9 tdi silnik stracił moc

18 Mar 2007 23:27 4113 6
  • Poziom 9  
    Witam,mam passata 1,9tdi z 1995r 90 km,około miesiąca temu podczas wyprzedzania ciężarówki wydawało mi się że silnik się jakby zadławił, myślałem że to podmuch powietrza.Dzisia na trasie przy wyprzedzaniu na 4 biegu przy ok 3000 obr.silnik stracił moc jakby brakło paliwa .Jechałem nim max 140 mam wrażenie że on nie ma siły więcej.Silnik nie kopci ,dobrze zapala.jedynie na zimnym wydaje mi się że spaliny śmierdzą i są gryzące.Jeszcze jedno kontrolka świec żarowych po zapłonie tylko mrugnie i żaży się podczas jazdy.Byłem na komputerze i wyświetliło "zwarcie do masy" i jakieś symbole i cyferki ,ale diagnosta nie wiedział o co chodzi i kazał mi jeżdzić jak zapalaw mrozy.Proszę o pomoc w tej sprawie .
  • Poziom 12  
    jakies informacje na temat tych kodow troche by to pomoglo
  • Poziom 30  
    to dobry ten diagnosta :) trudno powiedziec od czego ten błąd, nie pamietasz nawet numeru błędu. A ze spadkiem mocy sygeruje sprawdzić czy działa sterowanie turbiną. Sprawdzić tez przepływke.
  • Poziom 9  
    Kodów niestety nie pamiętam ,ale mówili coś o "czujniku wysokości" i zdaje się że sami nie wiedzieli o co chodzi.Czy jak wypne wtyczke od przepływomierza powietrza i będzie to samo to znaczy .że jest uszkodzony?Czytałem we wcześśniejszych postach że jest jakiś zaworek od nadmiaru ciśnienia i można go przeczyścić zwężykami ,czy on jest w passacie i gdzie?
  • Poziom 11  
    czy ten błą to 17965 lub P1557 ?
    proponuję sprawdzić czujnik ciśnienia doładowania lub podmienić dla sprawdzenia na inny, być może przepływka ale ja stawiam na turbinę a dokładniej na zabrudzenie sterownicy gazów w turbinie
  • Poziom 9  
    Dzisiaj pojadę do kumpla który ma w laptopie program do vw ,powiedział że wyświetli mu bład i jego numer,jak to zrobię to się odezwę,nie napisałem jeszcze że mój pasek ma 290 tyś przejechane.Gdzie jest ten czyjnik doładowania?

Dodano po 4 [godziny] 29 [minuty]:

Jestem po komputerze,takie były komunikaty; 528 czujnik wysokości-F96 przerwa lub zwarcie do masy,575 ciśnienie w przewodzie dolotowym różnica doregulowania błąd sporadyczny ,wynik EGR przy 3000 obrotów pokazało 60 ,masa powietrza zakładana i aktualna przy 3000 obrotów to ok 4056 obydwie wartości szły równo ,wyprzedzenie wtrysku 128,może te dane wystarczą do pomocy w diagnozie.:
  • Poziom 10  
    Powiem krótko ale 100% pewnie - masz turbinę do wymiany tylko nie kupuj lub nie dawaj regenerować na giełdzie. Mogę ci posłać kontakt na poważną firmę