Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Na czym polega regeneracja kineskopu??i male pytanko

sledzik6 29 Sep 2003 19:02 2187 6
    sledzik6
    Level 15  
    Witam mam bardzo poważne pytanie...juz mialem tutaj post jesli chodzi o sony i brak koloru zielonego...jestem bardzo ciekawy na czym polega regeneracja kineskopu czy jest to ingerenja w wyrzutnie?? czy może są one wymieniane??ja nigdy sie nie intaresowalem czyms takim wiec nie wiem i dlatego pytam. A jesli wyrzutnie sa wymieniane to czy moznna je przeniesc z innego kinola bo mam kineskop ale z deformacja maski lecz wyrzytnie są w bardzo dobrym stanie juz przelozylem kinol i dziala bez zazutu tyle ze sa bardzo mocne przebarwienia a tamten nie mial zadych z tym tylko wlasnie mankamentem zuzyta wyrzytnia zielona ...Pozdrawiam :roll:
    sledzik6
    Level 15  
    aha no ja rozumiem ze nie w domosych warunkach al;e czy wyrzutnie moga byc z innego kinola?? z tego co ma popsuta maskę??
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W hermetycznej komorze obcina się palnikiem gazowym szyjkę kineskopu i przyspawuje się nową, wypompowuje resztki gazu i zamyka.
    Ale tylko nowe wyrzutnie.
    sledzik6
    Level 15  
    ok dzieki za wyjasnienie le mam jeszcze tylko pytanie na czym polega tak zwane wstrzelenie??bo tez spotkalem sie z czyms takim
    zdzich42
    Level 40  
    może chodzi o taki rodzaj regeneracji polegający na tym, że między katodą a siatka pierwszą doprowadza się do wyładowania specjalnym przyrządem do regeneracji. Taki przeskok powoduje "zrzucenie" nagarów lub tlenków z katody, a tym samym katoda odzyskuje swoje własności emisji. O ile mnie pamięć nie myli temat taki był poruszany, a dyskutowano na temat polaryzacji owego napięcia. Były tam między innymi wyczerpujące odpowiedzi kol. dwaserwis. Użyj funkcji "szukaj" lub zapytaj kol. dwaserwis na prv.