Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówko-zamrażarka POLAR CZP 236 - słabo chłodzi

milipop 19 Mar 2007 14:01 8346 6
  • #1 19 Mar 2007 14:01
    milipop
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam lodówke POLAR CZP 236, która po ustawieniu pokrętła nawet na 7 (max) nie chłodzi najlepiej - temperatura ok 13 stopni celsjusza.
    W zamrażarce nie mierzyłem temperatury, ale na pewno mrozi.
    Sprężarka, wydaje mi się, że pracuje poprawnie - włącza się na kilka minut z przerwami ok półgodzinnymi.
    Poczytałem wcześniejsze tematy i wnioskuję z nich, że są 3 możliwości
    a) uszkodzony termostat,
    b) oblodzony termostat przy wejściu do wnętrza lodówki (zaglądałem tam i rzeczywiście trochę było oblodzone),
    c) uszkodzenie układu chłodniczego.

1. Czy poniższymi sposobami sprawdzę czy układ chłodniczy jest ok ?
    a) odłączę kapilarę od termostatu, zostanie wymuszona ciągła praca sprężarki i wtedy w lodówce po kilku godzinach zrobi się naprawdę zimno?
    b) czy muszę zewrzeć odpowiednie kabelki w sprężarce, wymuszając pracę ciągłą i wtedy powinno się zrobić zimno w chłodziarce, a więc będzie to oznaczało że układ chłodniczy jest ok ?
    - która z powyższych metod jest dobra i skuteczna?

2. Jeśli okaże się, że układ chłodniczy jest ok, to czy izolacja termostatu (w miejscu wejścia do wnętrza lodówki) powinna wystarczyć ? Czym najlepiej zaizolować termostat i na co uważać przy takiej czynności ?

Pozdrawiam.

2 6
  • #2 19 Mar 2007 15:38
    eeban
    Specjalista AGD

milipop napisał:
    b) oblodzony termostat przy wejściu do wnętrza lodówki (zaglądałem tam i rzeczywiście trochę było oblodzone),

Wpuść tam spirytus i wyciągnij go jakimś wysysaczem.

0
  • #3 20 Mar 2007 10:36
    milipop
    Poziom 9  

Wyciągnąłem termostat, wymuszając pracę ciągłą sprężarki - po 6 godzinach temperatura chłodziarki spadła do 2 stopni celsjusza (z tego co wiem to powinna do ok 0).

Wsadziłem termostat z powrotem, lepiej go izolując i po 7 godzinach temperatura w chłodziarce wynosiła niestety aż 9 stopni (przy ustawieniu max 7).

W związku z chciałbym wymienić termostat, ale na taki który WYMUSI dłuższą pracę sprężarki przez co spadnie temperatura do oczekiwanych ok 4-5 stopni, kosztem zużycia prądu.

Jaki termostat-zamiennik będzie pasował do tego typu chłodziarki, który spełni powyższe założenia ?

0
  • #4 20 Mar 2007 10:47
    leszkju
    Poziom 17  

9 stopni to jest dobra temperatura

0
  • #5 20 Mar 2007 11:18
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 20 Mar 2007 11:19
    milipop
    Poziom 9  

leszkju napisał:
    9 stopni to jest dobra temperatura

9 stopnie może jest dobre, ale dla ustawienia z zakresu 1-4, natomiast dla maksymalnego ustawienia (7) powinno być ok 5.

Pozdrawiam.

1
  • #7 20 Mar 2007 12:48
    nokia 3650
    Poziom 20  

Sprawdz najlepiej wkladajac termometr do lodowki wieczorem a rano zobacz ile jest.Bo w ciagu dnia to otwierasz wybierajac produkty i masz bledny pomiar.Sam osobiscie tak sprawdzam.Porownaj temperature zastosowujac drugi termometr bo maja rozne odchylki[roznice]

1