Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Grundig SE7287 TOP/LOG - wyłącza się.

19 Mar 2007 16:00 762 2
  • Level 2  
    Witam!
    Mam problem z SE7287 TOP/LOG, mianowicie po załączeniu zasilania, startuje , po minucie a czasem dwóch z trzaskiem w głośnikach się wyłącza. Na wyświetlaczu widać coś w stylu uderzenia pioruna czasem poziomą a czasem pionową powykrzywianą kreskę.Przed wyłączeniem na ekranie widać poziome, lekko przechylone fioletowe paski, na jasno fioletowym tle. Wcześniej tj. parę tygodni temu lekko zniekształcił sie obraz to znaczy nieco się powiększył. Obecnie na krótką chwilę pokazuje się obraz jest bardzo ładny lecz za chwilę blednie i dzieje sie tak jak opisałem na wstępie.
    Proszę o poradę.
    Pozdrawiam.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    Sa pewnie zimne luty w okolicach transformatora wysokiego napiecia (kondensatory,cewki odchylajace i same trafo)
  • Level 2  
    Witam!
    Dziękuję za odpowiedż.
    Ponieważ nie bardzo się na tym znam,oddałem ten telewizor do naprawy i usłyszałem że kineskop ma uszkodzoną siatkę i ona robi zwartcie. Wyjaśnił mi że spalił dwa scalaki po 15 zł i kineskop jest do wymiany. Wiec trzeba chyba wyzłomowac a szkoda mi go bo jest,przepraszam był ok! No może jest jeszcze jedno wyjście zmienic fachowca ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami i niewiadomo z jakim skutkiem?
    Pozdrawiam!:cry: