Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek - niedziałający siłownik w dzwiach kierowcy

19 Mar 2007 18:31 1482 5
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich! Mam problem... po tym jak rozebrałem tapicerkę z drzwi przestał działać w nich siłownik (w drzwiach kierowcy). Cały czas zachowuje się jak by był "zablokowany" czyli nie da się zamknąć drzwi. W drzwiach kierowcy jak i u pasażera jest Master. Kiedy w ogóle odłącze niedziałający siłownik i zamknę kluczem drzwi pasażera to zamykają się tylko tylne i pasażera. Kiedy odłącze w nim tylko czerwony lub biały kabelek (w siłowniku kierowcy) to dzieje się tak samo, ale siłownik kierowcy lekko się rusza - ale się nie zamyka.

Proszę BARDZO o pomoc! :cry:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Albo uwaliłeś przewody w przelotce drzwiowej albo źle coś poskładałeś i zamek jest przyblokowany. Bo reszta działa poprawnie, czyli usterka leży wyraźnie w drzwiach kierowcy. Szukaj od słupka do zamka. Ściągnij tapicerkę jeszcze raz i wyreguluj siłownik (może się bloczek poluzował).
  • Poziom 12  
    Tzn. teraz jest siłownik wogóle odłączony, żeby mozna było pozostałe zamknąć. Czyli to możliwe że któryś przewód jest przełamany tak? A jak je sprawdzić? Raczej przyblokowany nie jest. Żeby tymczasowo zamknąć drzwi, musiałem go odkręcić...

A właśnie, jeżeli jest w ogóle odłączony to powinien się wsywać i wysuwać kiedy go ręką przyciskam czy nie?
  • Poziom 31  
    Tak, powinien luźno pracować.
    Rozumiem że po zdemontowaniu siłownika, z klucza można normalnie zamknąć??
    Jeśli tak, a siłownika nie mozna ruszyć to tylko wymiana cię ratuje
  • Poziom 12  
    Z klucza można zamknąć dopiero po odłączeniu od niego wszystkich przewodów, bo jeżeli tego się nie zrobi to jest "zablokowany"...
  • Poziom 31  
    to może jeszcze napisz jakie auto , i czy zamek ori, czy dokładany

Dodano po 28 [sekundy]:

tak czy owak , siłownik do wymiany