Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Avensis 98 1.6 - co "odciąć"?

19 Mar 2007 19:30 1355 5
  • Level 22  
    Witam!

Mam taki problem:
    Zakładam alarm do w/w Avensisa i nie wiem jaki na który obwód założyć odcięcie :( Alarm Challenger ST800P jest z antynapadem a Avensis z gazem
    i standardowe odcięcie pompy paliwa traci sens bo:
    1 na gazie ten antynapad jak odetnie pompe to autko i tak pojedzie
    2 wiekszosc odcina pompe paliwa i traci to chyba sens bo nawet amator to obejdzie
    3 alarm odcina tylko jeden obwód i nie chce kombinować z przekaznikiem odcinającym jednocześnie pompę i np elektrozawór gazu

Więc mam pytanie do fachowców - co konkretnie odciąć aby odciąć zapłon i nie "nałapać " błedów??

Za wszystkie konktertne odpowiedzi klikam pomógł a na życzenie daję punkty.

Z góry dziękuje!!
  • Helpful post
    Level 31  
    Dobrze, czytaj daleko odcięty plus po stacyjce powinien sie sprawdzić, można kombinować z plusem po stacyjce kompa, można zasilanie cewek odciąć. W tym modelu nie powinno być kłopotów z kompem.

IMMOBILISATION POINT 2
    Inertial switch
    Cut both the BLACK/ORANGE wires in the wiring harness coming out of the relay
    marked “EFI” of the relay group near the battery.

Powinno działać tak jak chcesz
  • Level 19  
    odetnij 15 po stacyjce tak jak pisze bartek tylko głęboko lepiej stracić godzinę na odcięcie niz pózniej szukać:D samochodu
  • User removed account  
  • Level 22  
    Postanowiłem wstępnie, odciąć zasilanie cewki WN - bo w tym motorze jest jedna i bedzie to moim zdaniem dość nietypowe rozwiazanie. Dysponuje ktoś może schematem instalacji do tego auta?
    Lub może mi podpowiedzieć który to kabel? Oczywiscie ze moge sobie sprawdzić ale podpowiedz się przyda :) i zaoszczedzi mi trochę czasu.
    Za schemat punkty :)
  • Level 28  
    harnasx wrote:
    Postanowiłem wstępnie, odciąć zasilanie cewki WN - bo w tym motorze jest jedna i bedzie to moim zdaniem dość nietypowe rozwiazanie.

Jak najbardziej typowe rozwiązanie :cry: