Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seat toledo 1,9D 92r. kontrolki oleju i wody

byniekr 19 Mar 2007 21:07 1975 4
    byniekr
    Level 10  
    Witam
    Problem ten przewijał się przez forum kilkakrotnie, ale jak narazie nie ma pewnego rozwiązania. Jeżeli ktoś ma rozwiązanie dotyczace świecących kontrolek oleju i wody to proszę o jakąs radę. U mnie te kontrolki zamiast migać, a po odpaleniu silnika zgasnąć, to cały cas świecą, ewntualnie całkiem gasną nawet przed odpaleniem. Czasami zdarza się że wszystko jest ok. Przymierzam sie do odkręcenia deski i przyjrzenia się temu. Czytałem coś o kondensatorach które moga być wadliwe. Proszę o pomoc
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    redo
    Level 11  
    Witam. U mnie były podobne objawy. Według rad z forum sprawdziłem kondensatory (47mikro), wyczyściłem ścieżki łączące kontrolki z układem scalonym, łącznie z wyskrobywaniem lakieru z pomiędzy nich. NIC nie pomagało:cry: Na koniec z braku pomysłów zamieniłem miejscami (przelutowałem) te kondensatory 47mikro. Po podłączeniu kontrolki działają OK! Ponieważ nie wymieniłem żadnego elementu elektroniki na nowy a w trakcie prób podłączałem i odłączałem deskę kilkakrotnie to podejrzewam albo jakiś zimny lut w okolicy tych kondensatorów, albo brak styku w gnieżdzie przyłączeniowym. Robiłem to jesienią i do tej pory jest ok.:D
    byniekr
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedź, spróbuję także to zrobić
    wropl
    Level 11  
    wg. rad vymiathatch'a przelutuj/wymien scalak nad diodami-pomaga!