Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elzab kuchta - drukarka zamówień zawiesza system.

pjprezes 20 Mar 2007 08:16 1642 4
    pjprezes
    Level 19  
    Mam podłączoną do komputera drukarkę fiskalną Elzab omega i drukarkę zamówień Elzab kuchta, sprzedaż jest dokonywana w programie small business, windowa XP sp2 i ... zwisa jak idą wydruki na kuchtę. W momencie kiedy zawisa w menadżerze zadań proces winlogon.exe ma 99% i wszystko stoi. Dodam, że sterownik kuchty i schemat połączeń jest na pewno poprawny i jeszcze, że zawiechy nie dzieją się ciągle tylko występują losowo.
    marek216

Level 43  
    A może winny jest system :?:

Windows po automatycznej aktualizacji lub po nazbieraniu sobie większej ilości śmieci potrafi robić cuda
    pjprezes
    Level 19  
    Sęk w tym, że przeinstalowałem windę i odpaliłem kuchtę najpierw bez aktualizacji, a potem ściągnąłem 74 poprawki. Ale co ciekawe podpinam do innego kompa i śmiga jak przecinak. Sterowniki takie same, winda taka sama i w ogóle nawet obudowa tego samego koloru :D
    marek216

Level 43  
    Więc nie kuchta jest winna - sprawdź czy przypadkiem port do którego jest podłączana nie jest uszkodzony. Skoro na innym PC działa to problemu należy szukać po stronie PC - sprawdź również płytę główną w PC - "wybrzuszone " kondensatory również mogą wpływać na stabilność współpracy z peryferiami
    pjprezes
    Level 19  
    Kondziory są w porządku. Komputer ma jakieś trzy miesiące. Port COM nie jest uszkodzony bo z innymi urządzeniami sie komunikuje poprawnie. W komputerze klienta COM-y są na kontrolerze I/O, a w moim bezpośrednio na płycie głównej i to mnie jeszcze zastanawia, chociaż sterownik karty jest zainstalowany poprawnie.