Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niemiecka lodówka VEB DKK SCHARFENSTEIN.. agregat sie grzeje

20 Mar 2007 11:14 6495 17
  • Poziom 14  
    Mam właśnie taką lodówke, agregat działa 24godziny na dobe strasznie sie grzeje nie można go dotknąć!
    radiator przy agregacie jest bardzo gorący ale juz u góry jest ciepły!
    czy takie grzanie jest zpowodowane brakiem oleju?
    jak go uzupełnić ? gdzie kupić?

Niemiecka lodówka VEB DKK SCHARFENSTEIN.. agregat sie grzeje
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    To mała lodówka w akademiku (cieplo w pokoju i mało miejsca za lodówką 10cm)
    może się grzać aż tak ? ze mi scierka syczy jak go wycieram!

w srodku lodówki ta płyta jest tylko w części zamrażającej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    termostat na max!
    w środku chłodno
    przegroda na zamrażalke zamrożona! położyłem steropian na ten plastik co odgradza ją od lodówki bo wcześniej to zamrażalka się szybko szroniła
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Taki drut wychodzi z pod żarówki i wchodzi za tą blache!
    ustawiłem pokrętło na prawie minimum i agregat się wyłączył
  • Poziom 17  
    A wyłancza się bo jak się nie wyłancza to jest za mało czynnika chłodniczego.
  • Poziom 14  
    Wyłącza się mniej więcej jak nastawie na połowę, ale i tak jak się wyłączy, to jest bardzo gorący i nie zdąży ostygnąć do ponownego włączenia.
  • Poziom 12  
    Zmierz temperaturę w zamrażalniku jeśli jest około -25 st C do -30 st C przy maksymalnym ustawieniu termostatu to wymień termostat i będzie działać.
  • Poziom 14  
    temperatura jest ok
    chodzi o to że agregat sjest gorący nawet jak nie działa przez jakiś czas
    szybko się nagrzewa

Zdania rozpoczynamy z wielkiej litery!
    <skryn>
  • Poziom 17  
    Może układ jest przytkany i trzeba go przepłukać
  • Poziom 11  
    Według mnie to problem tkwi w tej przegrodzie między zamrażarką a chłodziarką . Sprawdż czy jest kompletna , szczelna i nie połamana. Podejrzewam że przed zamontowaniem styropianu o którym pisałeś , to produkty na górnej półce zamarzały. Zbyt duża ilość chłodu przedostaje się na dół i temperatura w zamrażarce nie zostaje osiągnięta , co powoduje długą i częstą pracę sprężarki. Przegroda ta , ma decydujący wpływ na pracę całej chłodziarko-zamrażarki.
  • Poziom 14  
    Przed wsadzeniem tam steropianu produkty w zamrażalce nie zamarzały!
    steropian działa jako izolacja zimna i zamrażalka mocniej ziębi!

teraz agregat się wyłącza ale ciągle jest strasznie gorący!
    w innej lodówce agregat jest ledwie ciepły choć działa też cały czas!

gdzieś słyszałem że to może być brak oleju!!!
    jak sprawdzić poziom oleju bo zdaje się że powinno być jakiś poziom, gdzie kupić taki olej?
  • Poziom 11  
    Nie da się w prosty sposób sprawdzić poziomu oleju w sprężarce, jedyny sposób to wymontowanie sprężarki i wylanie wszystkiego oleju ze środka w celu zmierzenia (wiąże się to z rozszczelnieniem układu) , ale nie ma potrzeby tego robić ,bo nie ma takiej możliwości żeby tego oleju brakowało-prędzej by się sprężarka zatarła. Powodów przegrzewania się może być wiele np. praca w gorącym pomieszczeniu , zakurzony skraplacz (to ten radiator o którym pisałeś) częste otwieranie drzwi lub nieszczelne drzwi - w tych przypadkach agregat będzie się włączał bardzo często na bardzo długo i nie zdąży ostygnąć przed kolejnym załączeniem. Jest jeszcze jedna możliwość : może ta lodówka była kiedyś naprawiana i fachowiec który to robił nie odpowietrzył układu przed napełnieniem freonem. Proszę posprawdzać to o czym pisałem i jednak troszke odsunąć lodówkę od ściany. A cha, nie sprawdzisz czy układ jest zapowietrzony - do tego potrzeba sprzętu i troszeczkę doświadczenia.
  • Poziom 14  
    Wyjmę steropian i wyczyszcze skraplacz i zobaczymy czy to cos da
  • Poziom 14  
    No i nic to nie dalo nadal bardzo sie grzeje ma ponad 100 st bo woda z niego paruje jak z patelni!!!

zauważyłem też że nawet jak ją wyłącze na pół godziny to nie chłodnie!!! to bardzo dziwne

co mi poradzicie?
  • Poziom 11  
    Sprężarka nie grzeje się od uzwojenia silnika ani od pracy tłoka bo dawno by się zatarła .Wygląda na przytkanie się układu i dlarego bardzo wysokie ciśnienie sprężania czynnika chłodniczego przegrzewa początek skraplacza i sprężarkę a lodówka się nie wyłancza bo parownik nie zamraża w całości.