Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka kamere kupic?

ghambit 20 Mar 2007 13:49 5649 10
    ghambit
    Level 24  
    Witam szanowne kolezanki i kolegow.

Wiec, zaczne od krótkiego wstepu do mojego problemu. Przebywam obecnie w londynie, a rodzina bardzo chciala by zobaczyc zdjecia jak mieszkam, gdzie pracuje. Tak wiec pora na zakup aparatu lub kamery. Dlugo sie zastanawialem nad wyborem aparatu lub kamery i wkoncy padlo na kamere.

I tak, powstaje kolejne pytanie. Ktora?
    Otoz, nie mam zielonego pojecia czy wybrac kamere z HDD, DVD czy Mini DV.

Rozwazalem cene, i tak najdrozej wychodzi kamera HDD, najtaniej MiniDV.

Rozwazalem jakosc, i tu mam problem bo nigdy nie mialem doczynienia z kamerami HDD badz DVD. A jakosc kamer MiniDV jest naprawde imponujaca w stosunku do ceny.

Rozwazalem ceny nosnikow: Kamery HDD wygrywaja, gdyz wiadomo nie ma potrzeby zakupi zadnych nosnikow. A plyty Mini DVD i kasety Mini DV w sumie cenowo wychodza tak samo.

Wiec rozwazalem, co latwiej odtwarzac. I tu kamery HDD przegraly, bo zeby wyslac do domu obraz z takiej kamery musial bym podlaczyc ja do komputera, zgrac na DVD. A to trwa za dlugo, nie mam czasu zeby sie bawic. Mini DV, w sumie to mozna odtworzyc tylko na drugiej kamerze ktora odtwarza te kasety, na szczescie w domu mam taka kamere, wiec nie jest to problem. Mini DVD, W domu mam 3 odtwarzacze DVD, wiekszosc znajomych ma odtwarzacze DVD wiec naprawde jest to dobre roziwazanie.

I tu moje pytania, Ma ktos kamere DVD? jak sie spisuje? Jak z jakoscia obrazu? (chodzi mi o normal 30 min i hi quality 20min). Nie psuje sie to? Sa jakies powody dla ktorych powinienem jednak kupic kamere mini DV? Moze mi ktos pomoc w moim wyborze, bo naprawde sam nie wiem, a moze juz ktos przedemna mial podobny problem i jest bogatszy w wiedze.

Zakup jaki rozwazam to:

MINI DV:
    http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/5632411/Trail/C%24cip%3D50489.Photography%3EC%24cip%3D50510.Camcorders%3EFC%24Type%3DMini+DV+digital.Mini%2BDV%2Bdigital.htm

DVD:
    http://www.argos.co.uk/static/Product/partNum...%3D50510.Camcorders%3EFC%24Type%3DDVD.DVD.htm

HDD:
    Z tej klamery rezygnuje ze wzgledu na cene (minimum 320 funtow tutaj).

Z gory dziekuje za pomoc pozdrawiam
    lex00
    Level 26  
    Najlepiej kup kamerę z nośnikami DVD obecnie kuzyn ma taką i jest naprawdę świetna i ma chyba możliwość wznowienia nagrywania daszego na tej samej płycie. Według mnie lepiej zainwestować w nowszy standard DVD niż minidv.
    gego
    Level 15  
    Proponuję wybrać nośnik DVD chociażby ze względu na niewielką cenę nośników. Dodatkowy argumentem jest brak potrzeby zrzucania nagrań do kompa. Oszczędzasz na zakupie karty Video i mnóstwa czasu potrzebnego na zrzut do kompa i edycji do jakiegoś sensownego formatu.
    Nie mam dużego doświadczenia ale mam w pracy kamerę firmy Sony, którą katuję od 6 lat dzień w dzień różnego rodzaju osprzętem po kilkaset cykli włącz - wyłącz na dzień. Jestem zachwycony żywotnością i niezawodnością mechanizmów. Kamerka nie sprawia żadnych problemów pomimo bardzo intensywnego użytkowania.
    Sony, Panasonic i Canon to są firmy, których powinieneś szukać.
    ghambit
    Level 24  
    W sumie to nadal nie wiem, ktora kupic.
    Wiem jaka jest jakosc na kamerach Mini DV, cena takiej kamery jest duzo nizsza, nosniki maja nieograniczona ilosc zapisow. I mieszcza od 45 minut do 90 nagranie. Podczas gdy cena kamer Mini DVD, jest wyzsza, nosniki mieszcza 30min standard do 60 min (niestety nie wiem jaka jakosc ma standard bo nigdy nie widzialem nagrania z takiej kamery.

O ile cena w sumie nie gra roli, to obawiam sie o zywotnosc kamere mini DVD. I wieksza wadliwosc, ale moge sie mylic, Dlatego bardzo bym prosil kogos kto ma taka kamere o wypowiedz.
    Platon
    Level 42  
    Jeżeli chcesz z tymi filmami robic cos wiecej niz wysylac znajomym, to wez miniDV - ma lepsza jakosc, niz minidvd z kompresja mpeg-2
    bald
    Level 11  
    Witam, jeśli mogę podczepię sie do tematu.

Rozważam zakup kamery jednak nurtuje mnie pewne pytanie.
    Otóż nie wiem jaki standard wybrać, miniDV, miniDVD czy HDD?

Interesuje mnie głównie jakość obrazu oraz łatwość obróbki nagranego materiału.

Z moich rozważań wynika, że najgorzej jest chyba z miniDVD ponieważ dość, że mieści tylko 40 min materiału to żeby to obrobić to trzeba zgrać do mpg i potem dopiero ciąć.

Z HDD jest dużo lżej bo od razu mamy mpg i mieści wiele więcej materiału a cena jest prawie 2x większa.

Jak jest z miniDV ?

Co to jest w ogóle za standard i jak się odbywa późniejsza obróbka/zgrywanie na kompa?
    mjtrap
    Level 12  
    Chwilę nie zaglądałem na forum - a jak widzę nikt nie odpowiedział koledze.
    miniDV - zapis cyfrowy na taśmie (kasecie), zgrywanie na komputer przez kabel Firewire, zgrywanie idzie w czasie rzeczywistym - czyli odpalasz program do zgrywania - startujesz zgrywanie i idzie sobie tyle czasu ile masz nagrania na kasecie (godzina filmu - jakieś 13 GB), materiał idealny do obróbki, w zasadzie jeśli chcesz obrabiać filmy - to właśnie miniDV jest polecane.
    klawi
    Level 10  
    Witam wszystkich
    Nie mam zamiaru zaśmiecać więc się podłącze pod temat, prosiłbym o doradzenie którą z tych 3 kamer wybrać:
    -SONY DCR-HC37
    -SONY DCR-HC47
    -Panasonic NV-GS80
    A może inna w podobnej cenie?
    Kamera ma głównie służyć do nagrywania mojego syna, niestety większość w nie najlepszym oświetleniu, czyli przy jakimś zapalonym świetle w pokoju.
    Z góry dziękuję za podpowiedź
    xray81
    Level 22  
    No właśnie jak wspominali inni wszystko zależy czy będziesz chciał coś jeszcze robić z nagranym materiałem. Jeżeli będziesz chciał w przyszłości obrabiać materiał i dodawać różne efekty to najlepiej wybrać miniDV. Jak chcesz tylko nagrać coś dla swoich bliskich to wystarczy kamera z DVD, nagraną płytkę później można odtworzyć w stacjonarnym odtwarzaczu dvd.
    klawi
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedź, już zdecydowałem że minidv. Tyle że może ktoś z Was miał do czynienia z tymi kamerami co wymieniłem i pomoże wybrać lub jakąś inna do kwoty 1300 zł.
    xray81
    Level 22  
    Jak ja bym kupował dla siebie to bym wziął Panasonic NV-GS80.