Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford 6000 CD brak dźwięku - pytanie do znawców - PA ok.

Marek09 20 Mar 2007 16:01 5137 6
  • #1 20 Mar 2007 16:01
    Marek09
    Poziom 24  

Witam.
    Pozwoliłem sobie założyć nowy temat i chodzi w nim o to, że z tym radiem mam większy kłopot. Nie ma głosu w głośnikach ( jest ledwo słyszalny na max ustawieniu głośności). Końcówka mocy jest sprawna.
    Test fonii wywołany w radiu przechodzi pozytywnie (3+6), tj. w głośnikach po kolei słyszany jest ton niski i wysoki.
    Czy tutaj można powiedziec o usterce programowej? czytałem tu na forum, że ktoś miał podobny problem, ale nie rozwiązał go chyba.
    Radio to Visteon z prockiem ST 92f250. Jeśli byłaby to usterka pamięci to rozumiem że jest ona w procesorze i tylko drogi sprzęt odczyta ją.
    Do przedwzmacniacza 70016 ( jakiś tda - zakodowany przez Forda) sygnał dochodzi z tunera oraz także z CD. Wychodzi z niego znikomy, ledwiesłyszalny sygnał na końcówkę mocy. Dlaczego przy teście głośników we wszystkich jest głośny dźwięk?

0 6
  • #2 09 Wrz 2009 19:56
    fabi
    Spec od car audio

Witam.
    Pozwolę sobie odświeżyć temat.
    Trafiło do mnie radio z takim samym uszkodzeniem. Objaw ten sam.

W moim przypadku w środku znajdował się procesor ST92F150. Zaprogramowanie procesora nowym wsadem przywróciło radiu głos.
    Programator, który obsługuje ten procesor to Beeprog i odpowiedni adapter do procesora.

0
  • #3 03 Lut 2010 12:26
    picia22
    Poziom 27  

witam mam ten sam problem ale nie mogę znaleźć wsadu do mojego modelu ja mam procesor st92f250
    nie gra jeden kanał z tyłu a jeden z przodu zniekształca dźwięk
    mógłby kolego trochę dokładnie opisać jak zaprogramował procesor , przeciecz tam siedzi kod zmieniły się numery i inne parametry radia ,

0
  • #4 03 Lut 2010 13:54
    fabi
    Spec od car audio

Kodu i numeru seryjnego nie da się zmienić. Można zmienić tylko Vechicle ID, ale ustawia się go też z menu radia po podaniu kodu.

1
  • #5 19 Mar 2010 18:32
    Gandalf_90
    Poziom 12  

Witam!
    Pozwoliłem sobie podpiąć się do tego tematu, mam podobny problem.
    Trafiło do mnie radio Ford CD 6000 z identycznym objawem, w środku siedzi procek ST92F150 no i wypadało by go przeprogramować...
    I tu moja prośba do Was sie zaczyna ;D Nie mam programatora do takiego bydlaka i chciałem spytać czy ktoś z Was nie wie, czy można zbudować sobie jakiś w miare prosty programator, chociażby tylko dla tego układu. Ewentualnie jeśli nie ma opcji "zrobić sobie", to czy ktoś byłby skłonny pomóc mi programując go? Mogę wysłać go pocztą i oczywiście uiścić zapłate:)
    Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

Gandalf

0
  • #6 19 Mar 2010 20:59
    fabi
    Spec od car audio

Witam.

Niestety, tylko komercyjne programatory obsługują ten układ. Za free nic nie ma. Ponadto nie wszystkie potrafią postawić ten procesor, aby poprawnie pracował w tym radiu.

Piotrek

1
  • #7 20 Mar 2010 08:18
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Myślę że kolega fabi który ostatni odpowiedział , jest w stanie to zrobić. Kontaktować proszę się na PW

0
  Szukaj w 5mln produktów