Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka foron WA-K naprawa ułożyskowania bębna

20 Mar 2007 16:15 3060 5
  • Poziom 15  
    Witam, po praniu z efektami piszczenia, zapiekło mi sie ułozyskowanie w/w prali. Czy ktos wie jak to rozebrać? Gdyz jest zapieczone prawie na "Amen" (tylko niewielike ruchy). Ktos ma może to rozrysowane, bo nie moge znależć instrukcji servisowej. Tam jest łożysko toczne, czy tuleja. Prosze o pomoc - żona nie ma czym prac moich spodni ;)

pozdrawiam
  • Admin grupy AGD
    arte7 napisał:
    Witam, po praniu z efektami piszczenia, zapiekło mi sie ułozyskowanie w/w prali. Czy ktos wie jak to rozebrać? Gdyz jest zapieczone prawie na "Amen"

Sprzęt - zabytek klasy zerowej :wink:, ale jeśli masz nowe łożyskowanie (można jeszcze gdzieś dostać), to starą, zapieczoną nakrętkę śrubunku, traktujesz przy pomocy wiertarki (z wyczuciem) i na "chama" ją rozwalasz. Innego sposobu na odkręcenie nie ma.
    Pamiętaj o demontażu koła pasowego (od spodu zabezpieczone pierścieniem Seegera) oraz dodatkowym płaskowniku, jako zabezpieczenie - odkręcasz nakrętkę grzałki.
    Zakładasz nowy śrubunek z uszczelkami pod dolną i górną część i gra...:D
    Powodzenia.

PS. Pomyliłem WA-K z WM600, ale to podobne enerdowskie wynalazki... (śrubunek z boku) :wink:
    W WA-K jest nawet prościej, bo nakrętka jest dostępna po zdjęciu bocznej ścianki obudowy (za kołem pasowym) i nie jest "zgnita"... :D
    Dobry młotek i przecinak i do dzieła.
  • Admin grupy AGD
    :arrow: PBK
    Pomyliłeś z VA...(wersja elektroniczna) :wink:
    Jakie v- ringi w WA-K...:D
    Jakie łożysko toczne...
    :?:
    Toć to półautomat... chyba, że Autor mylnie wpisał typ...
    :!:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Dzieki za rade, cudem udało mi sie znaleźć w sklepie jakis zakurzony. Sprzedawca sam mnie ostrzegł że to ostatki. :) dzieki za pomoc.