Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacz samsung vc 7616 vn, problem z silnikiem

Makos_vw 21 Mar 2007 21:07 3673 6
  • #1 21 Mar 2007 21:07
    Makos_vw
    Poziom 10  

Witam
    Problem dotyczy odkurzacza samsung vc 7616 vn. Odkurzacz ma 1,5 roku, a gwarancja była tylko na rok czasu, więc postanowiłem go naprawić...powód naprawy: głośna praca. Diagnoza: szum z łożysk. Łożyska zwykłe, powszechnie dostępne typu 608. Ale problem był z ich wymianą. Uszkodziłem uzwojenie wirnika :( a dokładnie, przerwałem jeden drut na wirniku od str turbinki. I teraz nie wiem czy warto jeszcze coś z tym robić, czy spisać odkurzacz na straty i kupić nowy. Silnik do niego kosztuje ok 170 zł, czyli tyle co jakiś podstawowy odkurzacz. Może ktoś z użytkowników ma dostęp do takiego silnika w lepszej cenie? Z drugiej strony, gdzieś przeczytałem opinie o innym samsungu, dokładnie vc 5853, że ich wytrzymałość to właśnie ok 2 lat, więc nie wiem czy warto nowy silnik kupować. Generalnie sprawował się bez zarzutów. Duża siła ssania i zbiornik na brud mocowany na rurze powodowały, że odkurzanie nie było męczące. Jeśli radzicie kupić nowy, to jaki??
    P.S. do łask wróci stary (ok 20-letni), poczciwy zelmer, z którym nigdy nie było żadnych problemów.
    Pozdrawiam
    Michał Makowski

1 6
  • #2 21 Mar 2007 21:13
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 21 Mar 2007 22:42
    krzysiekl
    Poziom 22  

spróbuj poszukać zamiennika powinien kosztować ok 100zł .Albo jak szypek72 napisał kup Zelmera ma teraz 4 lata gwaranci a po gwaranci nie będzie problemu z częściami

0
  • #4 22 Mar 2007 08:33
    staszekf
    Poziom 32  

Na Twoim miejscu próbował bym połączyć zerwane uzwojenie stojana odpowiednio je izolując i zatapiając w żywicy, ale to musi być zrobione solidnie .Powodzenia.

0
  • #5 22 Mar 2007 09:54
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Robisz go dla siebie to czas masz, warto próbować. Podłóż papier preszpan-izolacyjny pod złącze i cyną przypraw:D, daj na to ...? kropli żywicy bądź kleju np. super atak.
    Zrób to wszystko miniaturowo żeby była jak najmniejsza siła odśrodkowa.
    Powodzenia.

0
  • #6 23 Mar 2007 23:10
    Makos_vw
    Poziom 10  

Dziękuję za wszelkie sugestie. Jeszcze nie wiem co z tym zrobić. Opinie nt tego samsunga nie są najlepsze, więc zakup nowego silnika raczej odpada. A co do zelmera, to może ktoś miał styczność z modelem Jupiter? Z tego co poczytałem, ludzie go chwalą, że mocny i solidny. A co Wy o tym myślicie?
    Pozdrawiam

Moderowany przez skryn:

Proszę nie odbiegać od problemu dotyczącego naprawy danego urządzenia (w postach)!
    Wszelkie opinie typu "zmień sprzęt na taki i owaki", będą usuwane!
    To nie jest dział "Co kupić i gdzie kupić?", tylko dział usterkowy i proszę zamieszczać opinie na temat naprawy urządzenia zawartego w temacie (!)

0
  • #7 27 Mar 2007 13:28
    WPekacki
    Poziom 10  

Można połączyć zerwane druty ale najpewniej zlecić przezwojenie wirnika w specjalizującej się w wirnikach firmie.
    Po przezwojeniu wirnik taki musi być wyważony albowiem bez tego nie będzie z niego pożytku.Po przezwojeniu radze obligatoryjnie wymienić łożyska na dobrej klasy(SKF FAG NSK)najlepiej kryte RS i dobrze oczyścić turbinki z kurzu który odkłada się w środku.

0