Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podlaczenie dzwieku z telewizora do wieży

Nana 21 Mar 2007 22:28 2313 9
    Nana
    Level 2  
    witam wszystkich:) mam pytanko. i jesli ktos zechce udzielic mi odpowiedzi to bede bardzo wdzieczna:) chodzi o to ze chcialabym podlaczyc telewizor do mikrowiezy tak zeby dzwiek z tv byl w glosnikach z wiezy:) telewizor jest stary i nie wiem czy w ogole istnieje taka mozliwosc. wiec tv to stary Sanyo z gniazdem audio-video (takie samo gniazdo w mikrowiezy philips MCM510). po podlaczeniu kablem audio video dzwiek jest w wiezy ale tylko wtedy kiedy oczywiscie przelacze tv na video a to mija sie z celem bo chodzi mi o normalne ogladanie programow tv z kablowki:) nie wiem czy udalo mi sie wyjasnic o co mi chodzi ale bede wdzieczna za kazda odpowiedz iz gory dziekuje!
    Gilotyn@
    Level 30  
    Jak masz w telewizorze wyjście na słuchawaki to da się to spiąć potrzebuje mini jack 3,5mm, dwie chincz i kabel dwużyłowy ekranizowany. no i w wierzy wyjście aux, ale myślę że takie tam jest.
    dayv
    Level 24  
    Innych wejsc w telewizorze nie ma ?
    jak sa to jakie ?

jest standardowe euro ?

porob zdjecia itp albo powiedz jakie sa zlaczki bo bez tego bedzie ciezko podpowiadac.

- ja tez mam starego sanyo i podlanczalem z auxa z wiezy na rca pod tv. Tylko ja puszczalem wsio wlasnie przez audio/video przez dvd(tuner) takze dzwiek lecial mi z koncowki mocy na kolumny w kwadro.

Podaj wiecej info to inni beda podpoiwadc co i jak :)
    Nana
    Level 2  
    dzieki za szybkie odp:) jako ze jestem kobieta nie bardzo znam sie na tych wszystkich sprawach:) od razu odp na pytanie dayv'a - otoz nie ma wejscia euro niestety (telewizor ma juz ponad 15 lat:)) a wieza posiada wyjscie aux. aha i w tv oczywiscie jest wejscie na sluchawki:) bardzo zalezy mi na podpieciu do wiezy bo cos sie dzieje z glosnikiem w tv;/ wiec gdybyscie mogli jak dziecku wyjasnic co mam zrobic dokladnie:)
    dayv
    Level 24  
    Gilotyn a sygnal nie bedzie przesterowany jak sie podepnie pod jacka w TV ? ja nie wiem.... nigdy tak nie podlanczalem...
    patrykdud
    Level 22  
    Kabelek "mały jack - 2 x chinch" kupisz w każdym sklepie elektronicznym i co drugim AGD. Zależnie od długości - sprawdż ile potrzebujesz - ceny od 3 do 10 PLN. Jack'a do słuchawek w TV chinch'e do AUX we wieży i wszystko działa - tylko nie podgłaszaj TV powyżej pół skali bo możesz uszkodzić głośniki we wieży (tu możesz odkręcać ile chcesz).
    Nana
    Level 2  
    patrykdud dziekuje ci pieknie:) w takim razie moze jeszcze dzis skocze do elektronicznego:) dam znac czy wszysko ok oczywiscie:)
    patrykdud
    Level 22  
    Podziękowania należą się wszystkim, w sumie to tylko podsumowałem :-D
    dayv
    Level 24  
    dobra partykud nie badz taki skromny :> heheh
    Nana
    Level 2  
    hahahah w takim razie prosze o wybaczenie:) dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedzi i przydatne wskazowki a patrkowi za posumowanie;)