Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Wrozamet EWA - ustawienie płomienia

21 Mar 2007 23:43 22550 6
  • Poziom 22  
    Witam.
    Mam pytanie co do starej kuchenki gazowej Wrozamet - Ewa. Chodzi mi o to, czy można tam jakoś ustawić mieszankę, bo z palnika wychodzi bardzo duży ogień i widać, że to nie jest prawidłowy ogień, np. po kolorze. Ogień z palnika największego ma wysokość ok. 30 cm, to zdecydowanie o wiele za dużo.
    Domyślam się, że dysze też będą do wymiany prawda?
    Pozdrawiam i z góry dziękuje.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Odkręć cztery wkręty w górnej pokrywie.Zdejmij palniki i zciągnij górna pokrywę.Naprawę zacznij od wymiany dysz na nowe.Na podstawie palnika znajdują się metalowe obejmy szerokości ok.1,5 cm przykręcone śrubką.To właśnie nimi regulując ustawisz mieszankę.Oczywiscie nie zapomnij o wyczyszczeniu z brudu całości palnika.Powodzenia
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Dysze są do wymiany w momencie przechodzenia na inny gaz!
    W innym przypadku, do wyczyszczenia i ustawienie dawki powietrza.

Tylko nie wpychaj nic ostrego w dyszki, bo się rozkalibrują i będzie jeszcze gorzej.
    Najlepiej jest je wykręcić kluczem nasadowym (chyba 7mm) i delikatnie wyczyścić.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zawsze w kuchenkach które mają po 15 lat gdy dokonuję regulacji kuchenki wymieniam dysze na nowe K(uchnia przez te lata była wielokrotnie napewno zalewana a czyszczenie tak wysłuzonych dysz przy niskiej cenie zakupu kompletnie nieopłacalne .Zawsze przy czyszczeniu starej dyszy nie ma pewnosci że zachowane będą parametry producenta (dysze potrafią się przez lata używalności kuchenki same też rozkalibrować).Kup nowe dysze i je wymień .Pytaj o dysze do starego typu kuchni wrozamet.Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Z wymianą dysz to przegięcie, ale każdy może mieć swoje zdanie. Staranne oczyszczenie elementów palników i dokładna regulacja powinna wystarczyć. Przy umiejętnym czyszczeniu dysz nie ma potrzeby ich wykręcania.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Wymień dzysze odpowiedznie do rodzaju gazu. Wyreguluj mieszankę za pomocą przesłony z blaszki otaczającej dysze umieszczonej na korpusie palnika tak aby płomień był niebieski a koncówka płomienia lekko wpadała w kolor pomarańczowy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Wielkie dzięki za porady :) wymieniłem dysze i ustawiłem mieszankę odrazu inny ogień :)
    Pozdrawiam i jeszcze raz wszystkim dziękuje!!!!
    Paweł
    dodam jeszcze że dysze nadawąły sie do wymiany! na oko było widać że stare są rozkalibrowane w porównaniu do nowych! zdania są podzielone na ten temat ale ja popieram tych którzy piszą o wymianie gdyż jest to koszt 6 zł...