Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria, Compaq Armada M700

22 Mar 2007 00:29 2369 5
  • Level 2  
    Witam, mam taki problem,a troche jestem zielony:

- mam laptopa armada m700, robiłem na nim bez baterii jakiś czas ale kupiłem teraz nową baterię (pudełko, folia itp) w sklepie internetowym
    - pisało trzeba ją sformatować 5 razy no to wsadziłem do wyłączonego laptopa, pomarańczowa dioda się świeciła czyli się ładowało, w celu rozładowania uruchomiłem laptopa na baterii i puściłem film, chodziło z 1,5h później wyszedłem z chaty
    - jak mnie nie było laptop się rozładował i windows go wyłączył
    - przyszedł ojciec i włączył laptopa (który się przy ładowaniu systemu wyłączył) i w ten sposób rozładował baterię do końca

- no i teraz bateria po wsadzeniu do laptopa nie chce się ładować (dioda pomarańczowa się nie świeci), windows w "power meter" pokazuje że jest jakaś bateria (pokazuje jej numer i typ) ale 0% naładowania

Co robić? jest to nowa bateria, może oddać na gwarancji?
    Raz się naładowała i raz się rozładowała, taka jednorazowa bateria za 233 zł.!
    pzdr
  • Level 37  
    Coz. mialem dokladnie ten sam problem i musialem baterie rozebrac zeby na ogniwach uzyskac minimum napiecia (ladowanie "reczne" kazde ogniwo osobno) i pozniej juz laptoop ruszyl z ladowaniem. Ale w Twoim przypadku to proponuje wymienic baterie w sklepie bo to w koncu 233 zeta , a gwarancje chyba jakas ma. I jeszcze jedno : czy formowales narzedziem "Power Managment" czy domyslnie w windowsie . Moze ze strony compaq sciagnij te strowniki i sprobuj bo ta metoda co ja proponuje to jest zwiazana z ingerencja we wnetrze baterii a tu chyba nie o to chodzi.
    Pozdrawiam
  • Level 12  
    witam
    jesli chodzi o ładowanie tych bateri z allegro za 199zł to jest 50 procent szans ze beda działac , chodzi o ich pojemność , jak masz 4400mAh to wiekszosc M700 ma problem z ich ładowaniem , powodem jest układ na płycie głownej MAXIM regulator ładowania bateri , dla niego to jest znana bateria tylko nie do naładowania , nowsze armady juz mają poprawioną pomyłke na płycie głownej a te starsze czyli wolniejsze od 650 mhz mają lipe:/ 3 razy odsyłałem baterie z allegro i cały czas identycznie , masz 10 dni na oddanie kupionej bateri (prawo konsumenta) bez podania przyczyny , najlepiej kupic w firmie next baterie www.next.pl solidna firma dobra gwarancja no i baterie działają http://www.next.pl/go/_info/?id=429 , ja kupiłem tą i działa znakomicie przez 3.5 godziny, z ładowaniem nie ma problemów

pozdrawiam
    Proszę edytować ten post przyciskiem: Bateria, Compaq Armada M700 i dokonać stosownych zmian w pisowni.
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    Pisownię niektórych postów koryguję sam, jednak nie jest to moim obowiązkiem.
    Popraw post!
    Posty nie spełniające tych kryteriów będą usuwane do "Kosza".
    W przypadku nie podporządkowania się moim zaleceniom temat zostanie zamknięty wraz z konsekwencjami regulaminowymi!

Ps. Proponuję przed wysłaniem postu nacisnąć przycisk "Pisownia"
    Proszę stosować (spację) po postawieniu przecinka czy kropki.
    Sens i jasność wypowiedzi stanowczo się poprawia ...

TONI_2003
  • Level 32  
    Temat tandetnych chińskich baterii zastępczych jest omijany szerokim łukiem na tym forum, szkoda.
    Zdecydowanie odradzam kupna tego typu baterii(chętnym wiedzy w tym temacie polecam prześledzenie moich poprzednich postów). Praktycznie w tej samej kwocie można zregenerować oryginalną baterię, a to wychodzi wszystkim na zdrowie :)
  • Level 13  
    Witam.

Kolego Pio ... zwrot bez podania przyczyny o którym piszesz to chyba na rzecz nieużywaną :> ? Jeżli była używana i przestała działać właściwie, to chyba gwarancja ?

Jeżeli się myle, to jest paranoja :/ i katastrofa dla sprzedawcy.

Może chcesz sprzedawać cokolwiek i otrzymywać zwroty "złomu" bez podania przyczyny ?

pozdrawiam
    GooRe.
  • Level 12  
    ta bateria co sie nie ładuje nie jest uszkodzona, to laptop nie moze jej naładowac , batere mozna zwrucic bez podania przczyny tylko nie moze posiadac uszkodzen fizycznych i opakowanie tej bateri tez musi byc całe

radze tobie poczytac prawa konsumenta kolego goore

kolega przekrent poleca regeneracjie,

jesli chodzi o regeneracje ogniw w bateri compaq armada m700 to wymiana ogniw nie spełania roli, poniewasz bateria ma w sobie jeszcze elekornike zaprogramowaną od nowosci , takie dane jak pojemnosc ogniw prad ładowania i zywotnosc ogniw

jesli wymieni sie ogniwa to lektornika nie naładuje ich do pełnej pojemnosci, poniewasz ma w sobie zapisane ile ogniwa moga jeszcze zyc , i zapobiego to wylania sie ogniw, podczas regeneracji wchodzi jeszcze sporo proramowania resetowania elekroninki a to nie jest takiełatwe

pozdrawiam wszystkich i chyba dostane bana za błedy :\wiec nie wiem czy jeszcze cos odpisze
    Sugeruję poprawienie treści postu jak i jego gramatyki przed wysłaniem !
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    TONI_2003