Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria, Compaq Armada M700

esgaroth 22 Mar 2007 00:29 2216 5
  • #1 22 Mar 2007 00:29
    esgaroth
    Poziom 2  

Witam, mam taki problem,a troche jestem zielony:

- mam laptopa armada m700, robiłem na nim bez baterii jakiś czas ale kupiłem teraz nową baterię (pudełko, folia itp) w sklepie internetowym
    - pisało trzeba ją sformatować 5 razy no to wsadziłem do wyłączonego laptopa, pomarańczowa dioda się świeciła czyli się ładowało, w celu rozładowania uruchomiłem laptopa na baterii i puściłem film, chodziło z 1,5h później wyszedłem z chaty
    - jak mnie nie było laptop się rozładował i windows go wyłączył
    - przyszedł ojciec i włączył laptopa (który się przy ładowaniu systemu wyłączył) i w ten sposób rozładował baterię do końca

- no i teraz bateria po wsadzeniu do laptopa nie chce się ładować (dioda pomarańczowa się nie świeci), windows w "power meter" pokazuje że jest jakaś bateria (pokazuje jej numer i typ) ale 0% naładowania

Co robić? jest to nowa bateria, może oddać na gwarancji?
    Raz się naładowała i raz się rozładowała, taka jednorazowa bateria za 233 zł.!
    pzdr

0 5
  • #2 22 Mar 2007 02:12
    gabik001
    Poziom 36  

Coz. mialem dokladnie ten sam problem i musialem baterie rozebrac zeby na ogniwach uzyskac minimum napiecia (ladowanie "reczne" kazde ogniwo osobno) i pozniej juz laptoop ruszyl z ladowaniem. Ale w Twoim przypadku to proponuje wymienic baterie w sklepie bo to w koncu 233 zeta , a gwarancje chyba jakas ma. I jeszcze jedno : czy formowales narzedziem "Power Managment" czy domyslnie w windowsie . Moze ze strony compaq sciagnij te strowniki i sprobuj bo ta metoda co ja proponuje to jest zwiazana z ingerencja we wnetrze baterii a tu chyba nie o to chodzi.
    Pozdrawiam

0
  • #3 03 Lip 2007 19:57
    Pio_monter
    Poziom 12  

witam
    jesli chodzi o ładowanie tych bateri z allegro za 199zł to jest 50 procent szans ze beda działac , chodzi o ich pojemność , jak masz 4400mAh to wiekszosc M700 ma problem z ich ładowaniem , powodem jest układ na płycie głownej MAXIM regulator ładowania bateri , dla niego to jest znana bateria tylko nie do naładowania , nowsze armady juz mają poprawioną pomyłke na płycie głownej a te starsze czyli wolniejsze od 650 mhz mają lipe:/ 3 razy odsyłałem baterie z allegro i cały czas identycznie , masz 10 dni na oddanie kupionej bateri (prawo konsumenta) bez podania przyczyny , najlepiej kupic w firmie next baterie www.next.pl solidna firma dobra gwarancja no i baterie działają http://www.next.pl/go/_info/?id=429 , ja kupiłem tą i działa znakomicie przez 3.5 godziny, z ładowaniem nie ma problemów

pozdrawiam
    Proszę edytować ten post przyciskiem: Bateria, Compaq Armada M700 i dokonać stosownych zmian w pisowni.
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    Pisownię niektórych postów koryguję sam, jednak nie jest to moim obowiązkiem.
    Popraw post!
    Posty nie spełniające tych kryteriów będą usuwane do "Kosza".
    W przypadku nie podporządkowania się moim zaleceniom temat zostanie zamknięty wraz z konsekwencjami regulaminowymi!

Ps. Proponuję przed wysłaniem postu nacisnąć przycisk "Pisownia"
    Proszę stosować (spację) po postawieniu przecinka czy kropki.
    Sens i jasność wypowiedzi stanowczo się poprawia ...

TONI_2003

0
  • #4 03 Lip 2007 20:29
    przekrent
    Poziom 32  

Temat tandetnych chińskich baterii zastępczych jest omijany szerokim łukiem na tym forum, szkoda.
    Zdecydowanie odradzam kupna tego typu baterii(chętnym wiedzy w tym temacie polecam prześledzenie moich poprzednich postów). Praktycznie w tej samej kwocie można zregenerować oryginalną baterię, a to wychodzi wszystkim na zdrowie :)

0
  • #5 04 Lip 2007 03:08
    goore
    Poziom 13  

Witam.

Kolego Pio ... zwrot bez podania przyczyny o którym piszesz to chyba na rzecz nieużywaną :> ? Jeżli była używana i przestała działać właściwie, to chyba gwarancja ?

Jeżeli się myle, to jest paranoja :/ i katastrofa dla sprzedawcy.

Może chcesz sprzedawać cokolwiek i otrzymywać zwroty "złomu" bez podania przyczyny ?

pozdrawiam
    GooRe.

0
  • #6 07 Lip 2007 17:48
    Pio_monter
    Poziom 12  

ta bateria co sie nie ładuje nie jest uszkodzona, to laptop nie moze jej naładowac , batere mozna zwrucic bez podania przczyny tylko nie moze posiadac uszkodzen fizycznych i opakowanie tej bateri tez musi byc całe

radze tobie poczytac prawa konsumenta kolego goore

kolega przekrent poleca regeneracjie,

jesli chodzi o regeneracje ogniw w bateri compaq armada m700 to wymiana ogniw nie spełania roli, poniewasz bateria ma w sobie jeszcze elekornike zaprogramowaną od nowosci , takie dane jak pojemnosc ogniw prad ładowania i zywotnosc ogniw

jesli wymieni sie ogniwa to lektornika nie naładuje ich do pełnej pojemnosci, poniewasz ma w sobie zapisane ile ogniwa moga jeszcze zyc , i zapobiego to wylania sie ogniw, podczas regeneracji wchodzi jeszcze sporo proramowania resetowania elekroninki a to nie jest takiełatwe

pozdrawiam wszystkich i chyba dostane bana za błedy :\wiec nie wiem czy jeszcze cos odpisze
    Sugeruję poprawienie treści postu jak i jego gramatyki przed wysłaniem !
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    TONI_2003

0