Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ricoh aficio 450 gubi developer

abcpawel 23 Mar 2007 01:09 1250 8
  • #1 23 Mar 2007 01:09
    abcpawel
    Poziom 18  

witam mam problem jak w opisie czyli systematycznie ubywa nosnika w wywoływaczce a dostaje ie on do modulu bębna efektem jest "podziurawienie" bębna juz po 40k nie pomogla wymiana nosnika,calego developingu (w innej maszynie nie bylo z nim problemu),modulu bębna resetu pamięci dodam ze wartosc bias i ładowanie bębna jest standardowe co ciekawe mam taki sam problem w aficio 2015 i rowniez nic nie pomaga wymiana modulu???

• #2 23 Mar 2007 13:29
    pcunit
    Poziom 19  

w tych maszynach , jeżeli nic nie pomaga ,trzeba przejść do zmiany firmware na nowszy lub nadpisać yen który jest - może rozjechały się parametry

• #3 23 Mar 2007 16:01
    kubuś1
    Poziom 16  

w aficio 450 oczyścił bym porządnie zespół bębna i transferu przede wszystkim, gdzieś coś ma przebicie sprawdź styki transferu, przetarty bęben po bokach uszczelki, ale stawiam na problem z transferem pozdrawiam

• #4 23 Mar 2007 23:08
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Pomimo wszystko zacznij od dobrego wyczyszczenia wałka magnetycznego , w rowkach lubi gromadzić się osad z tonera i zmniejsz trochę szczelinę wałka magnetycznego. W kilku kopiarkach miałem ten sam problem i nawet podmianka wywoływaczki nie pomagała. Po tym zabiegu działa dobrze. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Może inaczej ustawiona odległość od bębna?

C.

• #5 24 Mar 2007 06:57
    abcpawel
    Poziom 18  

oczywiscie modul pasa transferowego tez byl podstawiany w tej chwili jest nowy oryginalny pas, pozatym walek magnetyczny czyscilem do bialosci choc nie regulowalem doctorblade a to wszystko zero efektu :( co ciekawe wywolywaczka chodzaca w tej maszynie zle w innej chodzi dobrze?pozdrawiam

• #6 24 Mar 2007 08:37
    kubuś1
    Poziom 16  

a jak wygląda rolka ładowania po obu stronach są styki które mogły się odgiąć i jest słaby kontakt choć wtedy pewnie byłyby czarne kopie może sama rolka jest kiepska cpoyman ma rację z odległością między tymi elementami problemy miałem z tym w kiocerze ale nie w ricochu tu nie ma regulacji, chyba że blacha pod wywoływaczką jest skrzywiona podgięta ciekawa sprawa daj znać jak rozwikłasz mam sporo tego typu maszyn w serwisie

• #7 24 Mar 2007 15:02
    abcpawel
    Poziom 18  

nie wiem co z tym zrobic pozatym mam dwie takie maszyny z tym problemem w jednej beben robi ok 100k a w drugiej jak pisalem ok 40 dodam tez ze posprawdzalem wszystkie gniazda,styki wszystko jest poczyszczone.Przy okazji mam jeszcze jeden problem w zasadzie dotyczacy kazdej af 350 wiazacy sie z podajnikiem dokumentow ktory po wymianie rolek nawet na oryginalne pobiera po kilka kartek.Stosowalem tzw holder po modyfikacji fabrycznej i nic to nie pomaga.Problem polega na tym ze pasek poboru oryginalu tak jakby za bardzo dociskal rolke separującą i obracal ją do tylu.Z moich oserwacji sprawe załatwiloby sprzeglo rewersynje ale jakie zastosowac?znalazlem sposob ktory daje jakies efekty to zmniejszenie naciagu paska poboru oryginałow.Maktos na to lepszy sposob?

• #8 24 Mar 2007 16:13
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Co do podajnika , to w jednej upartej maszynie zamieniłem piankową rolkę separacji na gumową (separująca od FT-5590) i działa! Winne czasami są sprzęgła oporowe rolki separującej. Mają za mały opór i wciąga po kilka stron. Można spróbować podmienić.

C.

• #9 25 Mar 2007 20:38
    pcunit
    Poziom 19  

przy zacięciach w podajniku należy wymienić sprzęgła jednokierunkowe które odpowiadają za napęd rolek , znajdują się z tyłu adf pod obudową

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME